Saturator i Bozsva

Awatar użytkownika

Autor tematu
Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Saturator i Bozsva

Post autor: Baśka » środa, 28 maja 2008, 07:32

Moi drodzy, dostałam od Mariki tłumaczenie listu od Judit. Proszę o uważne przeczytanie i szybkie ustosunkowanie się, bo już w tym tygodniu muszę dać wiążącą odpowiedź Węgrom. Niestety Konkurs potraw z dziczyzny w Saturatorze przesunął się o tydzień i zbiegł się w czasie z Dniem Grzybiarza w Foluszu, co raczej eliminuje nas z uczestnictwa.
W Bozsvie będzie dużo ludzi, znany nam pensjonat Janosa jest już zajęty, nclegi będą rezerwowane w okolicy. Mariki w Bozsvie nie będzie, oczekują od nas przedstwienia się, rozumiem że będziemy sobie radzić sami. Organizatorem obu imprez jest Saturator, więc w celach kontaktowych będzie Jani, czyli człowiek mówiący po niemiecku.
Poniżej tekst Mariki z programem, zdjęcia atrakcji o których mowa w programie spotkania w Bozsvie zamieszczę za chwilę.


Mily przyjaciela!

Chcem Was informowac z okazji dwoch imprez:


1. Satoraljaujhely, Gotowacy konkurs bede 21 czerwca, 2008. Organizatory tez czekaju na Was, z Opole Lubelskiego tez przyjadu 50 osob.
Moje pytanie, czy przyjadete, jesli tak, to ile osob, i bedete uczesniky konkursa czy tylko przyjedziece w goscy. (Uczasniku trzeba wplacyc 5000 Ft, za to dostane 3 kg dziekogo miesa).

2. Grzybowe Dni w Bozve, 4-5-6 lipiec. Wkrotce o programe imprezy:

4 lipiec - popoludniu zakwarterowanie, wieczorem ognisko, uczesniky przedstawia sie. Chcyalabym, aby i Wy przedstawyly siebie pare slowamy. Jesli Baska po niemiecky recytuje, to my przetlumaczujeme. Bede laptop i projektor dla pokaza zdjec.

5 lipiec – grzybobranie w gorach, potem wystawa z nazbyranych grzybow. Popoludniu wyklad o tom, jak mozna z nadrzewnych grzybow (na przyklad Fomes fomentarius – hubiak pospolity) zrobyc roznie rzeczy, wyklad o historii mikoligii, i wyklad o grzybach.
Bedzie pokaz, jak obrabiac Fomes Fomentarius. Wysylam pare zdjec o tom. Wieczorem, po sciemnieniu, nocne grzybobranie w gorach.

6 lipiec – mozlywe jeszcze jedno grzybobranie, czy wycieczka w Kokapu, myslywecky palac, potem czekame goscy do Sarospataka, gdze wskazujeme slynnu Wielkubiblioteku i zamek.

Rezerwacju noclegow prosym na ten tygodzien, dlatego ze u Janosa Pallagyi w penzjonace Koberc miejsc juz nie ma, trzeba rezerwowac w inem miejsce!

Pozdrawiam i serdeczne czekam wszyscych polskych przyjacielow!
Judit Koszegine

[ Dodano: 2008-05-28, 07:54 ]
Obiecane fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 lipca 2008, 20:02 przez Baśka, łącznie zmieniany 2 razy.


Baśka
Awatar użytkownika

Autor tematu
Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 20:18

Czy naprawdę nikt się nie wybiera do Bozsvy?
Ja pojadę, choćbym miała jechać na rowerze.


Baśka
Awatar użytkownika

Tomasz
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5337
Rejestracja: piątek, 21 września 2007, 19:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 452 razy

Post autor: Tomasz » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 20:48

Baśka, a uprosisz Natalke, żeby mnie puściła :D


Awatar użytkownika

Autor tematu
Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » środa, 11 czerwca 2008, 22:32

Tomasz pisze:Baśka, a uprosisz Natalke, żeby mnie puściła
Uproszę :)

[ Dodano: 2008-06-11, 22:32 ]
Przy najbliższym spotkaniu, czyli już niedługo :)


Baśka
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat