Grzybobranie w okollicach Oravy.


Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Grzybobranie w okollicach Oravy.

Post autor: prezydent » wtorek, 15 kwietnia 2014, 15:57

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów, a w szczególności Pana Prezesa. Z uwagi na to, że większość tej strony dotyczy tematyki grzybów, to w pierwszej kolejności dziękuję Zenitowi za szczególnie miłą, niedzielną wyprawę na Słowację w poszukiwaniu smardzy. Jestem pod wielkim wrażeniem, że w taki sposób można łączyć przyjemne z pożytecznym. Niedziela była niewątpliwie dniem upajania się zenitowymi dolinkami haha. Generalnie byłem zachwycony krajobrazem, który obserwowałem brodząc w górskich potokach.Generalnie, to może nie do końca dobre słowo, gdyż nasze upajanie zdominował zachwyt licznymi okazami znalezionych smardzy. Jeśli chodzi o Pana Prezesa, o którym opowiadała mi Krysieńka, muszę podkreślić na wstępie, że wszystko pokryło się całkowicie z zarysem Jego sylwetki.Olbrzymia wiedza fachowa na temat grzybów, a także niezwykle eleganckie zachowanie w stosunku do damy, zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Okazuje się jednak że elegancja i kultura moze obowiązywać nie tylko na bankiecie, ale również w lesie. Jeśli chodzi o grzyby, to dzięki Prezesowi grzybobranie nabrało dla mnie zepełnie innego wymiaru i znaczenia. Samo przeczesywanie zenitowych dolinek i odnajdywanie nowych pokładów grzybowych, było bardzo zachwycające. Z wielką satysfakcją muszę się pochwalić, że dolinki zostały przez nas tak wyeksploatowane, że zapewne będą czekały na następny sezon smardzowy :lol: Jeśli chodzi o Zenita, to jak na Prezesa przystało pierwszy i ostatni smardz znalazł się w Jego dłoniach, a pierwszy podarował Krysieńce, która podobnie jak ja nie mogła doczekać się widoku rosnącego smardza. Głównym niedzielnym zajęciem Zenita było fotografowanie wszystkiego co piękne, a każdy znaleziony przez nas okaz z wielką wdzięcznością został uwieczniony Jego aparatem przed włożeniem do koszyka. Dzien spędzony w okolicach Oravy zakończylismy zakupami spożywczo-monopolowymi, które pochłonęły wszystkie nasze finanse i zmusiły dobre zenitowe serce, by poczęstował nas wysmienitym słowackim pieczywem haha. Wrażenia nie opuściły nas do samego wieczora :lol: Jadąc do domu przed Rzeszowem zezłoscilismy się na wykonawcę autostrady, który bardzo niefortunnie oznakował drogę. To jednak dla nas nie miało wielkiego znaczenia, pomimo przejechanych 700 km nasz wjazd do Rzeszowa od strony Lublina wprawił nas w śmiech do łez.Cieszyliśmy się, że autostrada nie zakończyła się we Lwowie,bo pewnie w dobrym humorze smardze wraz z nami pojechałyby za wschodnią granicę haha.Dzięki Prezesowi spędziliśmy niezwykle miły i pożyteczny dzień, który postanowiliśmy równie miło zakończyć licząc przed snem cudowne okazy. Moja skromność zmusza mnie do pochwalenia się :lol: ,że udało nam się naliczyć 147 smardzów . Dziękuję za wszystko Zenitowi. Forumowiczom życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych .Niech moja Matka Boża Rzeszowska wspiera Was wszystkich i obdarowuje wszelkimi łaskami, także na grzybobraniach.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 15 kwietnia 2014, 22:46

prezydent, Wstawiłem Twojego niusika i swoje galerie foto dopisując kilka uwag :) Tych co się znają proszę przenieść Twój wpis do grzybobrań 2014
niusik jest tu >>> http://nagrzyby.pl/relacje/smardzowanie ... rezydentem" onclick="window.open(this.href);return false;


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » czwartek, 17 kwietnia 2014, 04:31

prezydent, Zenit, gratuluję Wam pokaźnych zbiorów, a przede wszystkim udanej wyprawy i miło spędzonego czasu :smardzyki: :smardzyki: :smardzyki: :brawo:

Dobrze, że nie zajechaliście z tymi smardzami do Lwowa, bo jakby tam też było źle oznakowane - to następny postój na herbatkę w Moskwie ;)
Ale tam to już tylko herbatka z prądem :lol:


Awatar użytkownika

Mefiu
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3223
Rejestracja: niedziela, 23 czerwca 2013, 21:59
Ulubione grzyby: Gołąbki ...
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwalił: 376 razy
Pochwalony: 1737 razy

Post autor: Mefiu » czwartek, 17 kwietnia 2014, 07:10

prezydent, Zenit, no to kurczę jak jechaliście przez Rzeszów to czego nie wpadliście na kawę :D ??
Ale to jak do Orawy przez Rzeszów jechaliście :D ??



Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Post autor: prezydent » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 11:13

Witaj Mefiu, kawa? owszem, proponuję w lesie, właśnie wybieramy się do lasu, więc cię zapraszam, zapewne jako starzy grzybiarze mamy wiele wspólnych ciekawych tematów :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 11:24

Mefiu pisze:prezydent, Zenit, no to kurczę jak jechaliście przez Rzeszów to czego nie wpadliście na kawę :D ??
oni jechali z Rzeszowa do Krakowa a potem jechaliśmy na Słowację - Orawę :) Orava jest niedaleko Podhala


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Post autor: prezydent » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 11:29

No tak, a do domu do Rzeszowa jechaliśmy z Krakowa, więc wjazd od strony Lublina był wielce przesadzony..... ale cóż, po takich Zenitowych frajdach i obejściu Zenitowych dolinek, cóż to dodatkowe 30 kilomatrów czy dodatkowa godzina jazdy....żaden problem ;)


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 12:33

prezydent pisze:właśnie wybieramy się do lasu,
O tej porze to z lasu się wraca :tak:



Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Post autor: prezydent » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:13

Wojtas pisze:O tej porze to z lasu się wraca
Oj, oj...... jak bardzo się mylisz :) , my wróciłiśmy ok 18, spotkaliśmy 34 smardze, ale to dzieki Zenitowi, bo nie chciał z nami jutro jechać na Oravę, więc podążyliśmy do pobliskiego lasu :smardzyki: :smardzyk2: mam nadzieję, że Zenit wstawi zdjęcia, bo ja nie bardzo ogarniam jeszcze tą stronę ;) , pozdrawiam smardzowo :smardzyki:



Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Post autor: prezydent » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:16

A Mefiu niech żałuje, nie tylko kawy w dobrym towarzystwie ;) , ale pięknych widoków polskich smardzyków... :smardzyki:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:18

prezydent pisze:ale to dzieki Zenitowi, bo nie chciał z nami jutro jechać na Oravę, więc podążyliśmy do pobliskiego lasu :smardzyki: :smardzyk2:
no wiesz tzreba zostawić jeszcze jakieś smardze dla innych - Ty z Krysią wykosilibyście wszystkie do ostatniego (żartuje :) )
prezydent pisze:mam nadzieję, że Zenit wstawi zdjęcia, bo ja nie bardzo ogarniam jeszcze tą stronę ;) , pozdrawiam smardzowo :smardzyki:
też mam nadzieję ale znając możliwości internetowe miasta Rzeszów mam wątpliwości że coś do mnie dojdzie... :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Mefiu
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3223
Rejestracja: niedziela, 23 czerwca 2013, 21:59
Ulubione grzyby: Gołąbki ...
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwalił: 376 razy
Pochwalony: 1737 razy

Post autor: Mefiu » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:22

prezydent pisze:A Mefiu niech żałuje, nie tylko kawy w dobrym towarzystwie ;) , ale pięknych widoków polskich smardzyków... :smardzyki:
Dziś o 11 już buszowałem po swoim lesie :) Także i tak bym nie dał rady :P Może innym razem :) Jak coś zapraszam w rejony Mogielnicy, za Boguchwała :)



Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Post autor: prezydent » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:28

[quote="Zenit"]prezydent, Wstawiłem Twojego niusika i swoje galerie foto dopisując kilka uwag Tych co się znają proszę przenieść Twój wpis do grzybobrań 2014
niusik jest tu >>> http://nagrzyby.pl/relacje/smardzowanie" onclick="window.open(this.href);return false; ... rezydentem[/quote Zenit, za ch...ę tam nic nie mogę skomentować, każe mi się logować i bryndza :P , a chciałem ci odpisać na twoja "krakowską skromność" dotyczącą zachowania i grzeczności, nie tylko grzecznośc wobec kobiet zwróciła moją uwagę, ale również twój telefon do Taty. Tyle troski, ciepła, szacunku i miłości w stosunku do Rodzica dawno nie słyszałem, zwracam na to szczególną uwagę, bo sam tak zostałem wychowany i nie wyobrażam sobie, że można inaczej, ale zapewniam cię, że dziś to wielka rzadkość. Nikt z nas nie jest święty, ale klasę widać w najbardziej prozaicznych sytuacjach. Zdałeś egzamin na plus 5 :brawo: pozdrowienia dla żony, w środę wyjeżdżam do Brukseli, ale niebawem przyjadę na urlop i będę cię nadal nękał :P o kolejne wyjazdy :tak: póki co upajam się widokiem smardzy, słowackiej śliwowicy w obecności mojej Najdroższej :serce:



Autor tematu
prezydent
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 22:08
Ulubione grzyby: smardze, trufle

Post autor: prezydent » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:30

Zenit pisze:znając możliwości internetowe miasta Rzeszów mam wątpliwości że coś do mnie dojdzie...
To sprawdz proszę, bo mi piszą, że wysłali ;)


Awatar użytkownika

Mefiu
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3223
Rejestracja: niedziela, 23 czerwca 2013, 21:59
Ulubione grzyby: Gołąbki ...
Lokalizacja: Rzeszów
Pochwalił: 376 razy
Pochwalony: 1737 razy

Post autor: Mefiu » poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:31

prezydent pisze:w środę wyjeżdżam do Brukseli,
Europoseł ?? :D :) :P


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat