Bory Dolnośląskie - proszę o pomoc.

Awatar użytkownika

Autor tematu
vermiculosis
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 20 sierpnia 2011, 18:12
Ulubione grzyby: B O R O W I K I - E D U L I S K I
Lokalizacja: Wrocław
Pochwalony: 20 razy

Bory Dolnośląskie - proszę o pomoc.

Post autor: vermiculosis » niedziela, 29 lipca 2012, 19:17

Witam.
Co roku, już chyba od 10-11 lat, urlop spędzam na poławianiu bursztynu nad naszym wspaniałym Bałtykiem. Nie ukrywam, że jest to dla mnie najważniejszy okres w roku - 3 tygodnie lub miesiąc w kompletnej samotności oddaję się pasji poławiania Sukcynitu. Chwile kiedy człowiek jest zupełnie sam na bezkresnej plaży są nie do opisania - oczywiście jeśli jest surowiec to plaża jest zatłoczona przez poławiaczy ale są momenty kiedy nie ma 'bursztynowej fali' i zostaję tam kompletnie sam i daje mi to siłę na cały rok bardzo ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, która dosłownie skrajnie mnie wyczerpuje. Teraz jest niestety inaczej ponieważ poważna choroba kolana nie pozwala mi tak skrajny wysiłek. Proszę - nie myślcie, że się użalam czy coś - jestem szczery i otwarty i czuję się tutaj wyjątkowo swobodnie.
Zakładając, że kolejna operacja przebiegnie pomyślnie mam alternatywę na wyjazd do lasu i jako, że jestem z Wrocławia - pomyślałem o Borach Dolnośląskich. Okres, w którym chciałbym wyjechać to Wrzesień, Październik lub Listopad. Chciałbym znaleźć miejsce, gdzie jest szansa na pozbieranie grzybków. Najchętniej Agroturystyka gdzie istnieje np. możliwość 'obrobienia' zbiorów. Ważna jest dla mnie bliska odległość do lasu - nie mam niestety prawa jazdy, a muszę maksymalnie oszczędzać kończynę. Najchętniej bym się zaszył w środku lasu, w jakiejś totalnej dziczy żeby z każdej strony otaczał mnie las ale oczywiście wiem, że nie można mieć wszystkiego. Tutaj moje pytanie - czy ktoś z Was może polecić mi jakieś sprawdzone miejsce - lub w jakich rejonach dokładnie szukać ? Węgliniec - Stary Węgliniec czy inne ? Nie chodzi mi tutaj żeby ktoś zdradzał miejscówki - szukam realnej szansy na grzybki bo wyczerpałem swoje zapasy.
Jeszcze zapytam - jaki okres byście polecali, z miesięcy które wymieniłem ? Ja wiem, że nie jest łatwo 'trafić' ale Wasze doświadczenie z pewnością może mi pomóc.
Z góry dziękuję za rady oraz sugestie.
Pozdrawiam oczywiście !
vermi
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 lipca 2012, 19:24 przez vermiculosis, łącznie zmieniany 1 raz.


Las i bursztynowa plaża to moje prywatne niebo.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 29 lipca 2012, 19:22

vermiculosis, Postaram Ci się pomóc - poszukam tą miejscowość gdzie byłem kiedyś zaproszony przez organizatora Święta Grzybów - spędziłem tam kilka dni u sympatycznych ludzi to była miejscowość Parowa jak chyba pamiętam. Poszukam gdzieś kontaktu.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » niedziela, 29 lipca 2012, 19:29

vermiculosis, to może tu jest zajerfajnie a i z gospodarzem pójdziecie koło zagrody i nazbieracie http://www.nagrzyby.pl/index.php?artnam" onclick="window.open(this.href);return false; ... nt&id=5394


Milówka w Piasecznej niedaleko Węglińca jest super Władek ma suszarnie możesz tam tonę grzybów przerobić http://zajazdmilowka.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

wszędzie byłem i chwaliłem a ogólnie wszędzie tam jest super


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Autor tematu
vermiculosis
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 149
Rejestracja: sobota, 20 sierpnia 2011, 18:12
Ulubione grzyby: B O R O W I K I - E D U L I S K I
Lokalizacja: Wrocław
Pochwalony: 20 razy

Post autor: vermiculosis » środa, 8 sierpnia 2012, 12:36

Dziękuję Wam Panowie za pomoc. Jeszcze rozmyślam nad dogodnym terminem lub będzie to "spontan". Chyba, że macie może jakieś propozycje - w jakim okresie najlepiej wyjechać ( minium na 3 tygodnie, a kto wie może i na 4 ).


Las i bursztynowa plaża to moje prywatne niebo.
Awatar użytkownika

Rodzina
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 721
Rejestracja: wtorek, 20 lipca 2010, 10:55
Ulubione grzyby: Borowiki,kożlarze
Lokalizacja: spod Warszawy
Pochwalony: 224 razy
Kontakt:

Post autor: Rodzina » środa, 22 kwietnia 2015, 12:20

rhianna pisze:No ja właśnie wczoraj znalazłam jednego koźlarza grabowego w Zalesiu
Może jakaś fotka :?:

Imo była(był)byś super rekordzistą ( rekordzistką) :?: :!: ;)

Tak delikatnie pozwolę sobie zasugerować , że pierwszy kwietnia był 22. dni temu..... ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 22 kwietnia 2015, 20:44

Rodzina pisze:Imo była(był)byś super rekordzistą ( rekordzistką) :?: :!: ;)
głównie jest spamerem z IP z "Pakistanu" :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat