Uprawa boczniaków a US

Ceny - Bazary - Skup - Sprzedaż

Autor tematu
Krzychlol
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 grudnia 2012, 17:57

Uprawa boczniaków a US

Post autor: Krzychlol » czwartek, 27 grudnia 2012, 18:16

Witam i przeklejam założony przeze mnie na innym forum temat w obawie przed hipotetycznie małą ilością odpowiedzi, z uwagi na fakt, że jest to miejsce znacznie mniej ruchliwe niż forum "NaGrzyby".

Od jakiegoś czasu, tj. od chwili rozpoczęcia uprawy boczniaków na niewielką skalę( pomieszczonko ok. 9m2). Powstało w mojej głowie pewne pytanie odnośnie legalności tegoż przedsięwzięcia, tym bardziej, że co by nie powiedzieć, trochę tu i tam się owych grzybów rozprowadziło. Mój niepokój podrasowało przede wszystkim pewne niejasne orzeczenie znajdujące się w tzw. "normach szacunkowych dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej" odnośnie "powierzchni uprawowej", od której uprawa staje się owym "działem specjalnym" podlegającym opodatkowaniu, a która to powierzchnia może wynosić max. 25m2. No właśnie... w jaki sposób mam rozumieć tą "powierzchnię uprawową" w kwestii uprawy boczniaków, która to przecież odbywa się na powierzchni kostek, precyzyjniej chyba rzec by należało, że w odfoliowanych otworach:). Moja pierwsza myśl, gdy dawno temu zetknąłem się z tym dokumentem była taka, że jest to oznaczenie powierzchni pomieszczenia w którym odbywa się uprawa, ale przyszła rozwaga i pytanie: czy na pewno tak właśnie jest? Oczywistym dla wszystkich hodowców faktem jest, że boczniaki uprawia się albo w formie "murków z kostek", albo na regałach, co z prawnego punktu widzenia odnośnie owej kwestii dodatkowo komplikuje temat. Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości co do rozumienia terminu "powierzchnia uprawowa" wg. owej ustawy. Prośbę kieruję w szczególności do osób, które tak jak ja trudnią się taką właśnie uprawą na niewielką skalę i jest to dla nich jakaś forma aktywnego zarobku. Jako że tym procederem zajmuję się stosunkowo od niedawna, chciał bym wiedzieć czy w związku z prowadzeniem takiego małego biznesiku nie spotkaliście się z jakimiś komplikacjami i nieprzyjemnościami prawnymi.
Umieściłem ten post w tym właśnie poddziale forum, uznając, że z wśród innych ten jest w jakiś sposób najbliższy opisywanemu problemowi. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to ani forum biznesowe, ani prawnicze, niemniej jednak poruszają się tutaj ludzie z zamiłowaniem do grzybów(hipotetycznie więc ta kwestia może ich dotyczyć), którzy to być może będą znali odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Proszę więc z góry nie gorszyć się moim postem, a jeśli jest na tym forum miejsce dla niego odpowiedniejsze, którego nie dostrzegłem to proszę wybaczyć.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 grudnia 2012, 18:26

Krzychlol, W/g mnie powinieneś się zwrócić z pytaniem do US jaka jest interpretacja przepisu jaki przytaczasz. US powinien wyjaśnić Ci czy w tym przypadku musisz stosować się do innych przepisów. Pytanie nic nie kosztuje a US ma obowiązek udzielić informacji. W US pracują normalni ludzie nie myślą tylko jak tu Cię przygwoździć... :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat