Grzyby Dolnego Śląska

Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 7 października 2016, 07:33

Czwartek 06.10.2016 Jelenia Góra - Mały zagajnik brzozowy w miejscu mojej pracy. O dziwo tam nic nie było a wyrosły z drugiej strony przed płotem przy jednej brzozie i kawałku trawy a dookoła rosło pełno olszówek. Kolega mi je przyniósł ja póżniej skoczyłem (jak kangur :D ) za płot.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 7 października 2016, 23:55

Piątek 07.10.2016 Jelenia Góra - Pod Jeleniami. Oprócz grzybków pozyskana dzika róża i głóg. Jakiś Wietnamczyk albo Mongoł, no na Niemca nie wyglądał pokazywał i szwargotał po niemiecku, że ja to do jedzenia (dzika róża) zbieram!
https://www.endomondo.com/users/2698490 ... uts/latest


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: Nadir » sobota, 8 października 2016, 01:05

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Kolega mi je przyniósł ja póżniej skoczyłem (jak kangur :D ) za płot.

Nie zawyżaj wskazań programu :584: :wink: :lol:


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 8 października 2016, 22:18

Sobota 08.10.2016 Teren Prywatny Sudecka - Pałac Palinum. Nie liczyłem, ale z 10 chłopa na quadach, pojeżdzili sobie chłopaki :ok: . Szlachetny zdrowiutki jak nigdy rósł sobie przy dwóch brzozach.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 10 października 2016, 00:06

Niedziela 09.10.2016 Jelenia Góra - Nowy Krzyż. Jutro i pojutrze odpoczynek, praca :D .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 12 października 2016, 21:54

Środa 12.10.2016 Hurtownia EuroCash - Lotnisko. Trochę połaziłem sprawdziłem tylko trzy miejsca i powrót, ale i tak zajęło to prawie cztery godziny.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 13 października 2016, 20:45

Czwartek 13.10.2016 Jelenia Góra - Pod Jeleniami. Pogoda dziś idealna, pochmurno, ale bez deszczu i wiatru a w drodze powrotnej pozyskałem czeremchę. Dziś grzybki zebrane w jedną godzinkę :ok: .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 16 października 2016, 00:16

Sobota 15.10.2016 Hurtownia EuroCash - Lotnisko - Pałac Paulinum. Nie zapowiadało się dobrze, wyszedłem z domu dość póżno i na pierwszej małej miejscówce już cztery osoby :shock: . Znalezione tam dwa marne podgrzybki więc idę dalej i też nic. Tak sobie myślę, jeden ładny borowik uratował by sytuację i oto jest a nawet dwa, piękne zdrowiutkie i gdzie? Jak to często bywa nie w lesie a na ścieżce leśnej. Na końcu w jednym miejscu ukryte w liściach czarne, jesienne zajączki, ładniutkie i żółciutkie od dołu. To chyba podgrzybki złotawe kończące sezon, jeszcze tylko opieńki brak.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: Paweł » niedziela, 16 października 2016, 09:44

PawelJeleniaGora pisze:QR_BBPOST Sobota 15.10.2016 Hurtownia EuroCash - Lotnisko - Pałac Paulinum. ... Na końcu w jednym miejscu ukryte w liściach czarne, jesienne zajączki, ładniutkie i żółciutkie od dołu. To chyba podgrzybki złotawe kończące sezon, jeszcze tylko opieńki brak.[/center]
A co to :| , w Hurtowni EuroCash nie mieli opieniek ;) :lol: . Co do Twoich zajączków z górów, to musiałbyś dokładnie zwrócić uwagę czy :nie: masz np
http://nagrzyby.pl/atlas/752 - teraz to borowik :D


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 16 października 2016, 14:39

Paweł pisze:QR_BBPOST Co do Twoich zajączków z górów, to musiałbyś dokładnie zwrócić uwagę czy masz np
http://nagrzyby.pl/atlas/752 - teraz to borowik
Tak to są dokładnie te, ale kto takie nazwy nadaje?? Bo do borowika to takiemu dużo brakuje!!.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » poniedziałek, 17 października 2016, 00:10

Niedziela 16.10.2016 Jelenia Góra - Pod Jeleniami. Dwie reklamówki ładnych prawdziwków i kozaków :jupi: Tyle, że nie moje :lol: . Na wyjściu z lasu spotkałem dwóch facetów (znajomi zwidzenia, ale nie z lasu). Oni byli o 7 rano a ja o 10stej, z tym, że pewnie zapuścili się gdzieś dalej. No moje zbiory przy ich marniutkie :) .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » środa, 19 października 2016, 23:51

Środa 19.10.2016 Grabarów - Dziwiszów. W tych rejonach na pieszo to jeszcze nie byłem, rowerem w lutym po ucho bzowe i owszem. Przyjechałem tu niezaplanowanie, po prostu nie było w tych godzinach innego autobusu :D . Cel był jeden czubajki kanie :ok: są łąki, pola, krowy i podobno bywały tu kanie, niestety nie dziś :( . W pobliskim lesie jak mniemam czubajki gwiażdziste :ok: .
Póżniej jeszcze długo połaziłem, ale już nic nie było. Pogoda :ok: nie padało, nie wiało :beer: . Ustawienia w smartfonie niby :ok: ale film to jakoś dziwnie wyszedł :D .


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » czwartek, 20 października 2016, 23:53

Czwartek 20.10.2016 Jelenia Góra - Pod Jeleniami. Dzisiaj poszedłem trochę dalej niż zazwyczaj, leśna ścieżka a po bokach gęsto, że igły nie włożysz. Mam już kawałek do przejścia a tu nagle w tych gęstwinach coś się zerwało, myślę pewnie znowu sarna, prawie codziennie się je spotyka. Nie przejmując się zbytnio idę dalej i znowu to samo tylko mocniej i te chrum, chrum! W takiej sytuacji szybkim krokiem zawróciłem, przestraszyłem się i tyle. Dodam tylko, że cały ten las i ścieżki leśne zryte przez dziki. Ja osobiście żadnego nie widziałem i nie chcę widzieć, ale ludzie tak. Pewnie buszują po nocach a śpią gdzieś w okolicy rzeki Bóbr, tam je widziano. I jak szedłem od tamtej strony w niedzielę w takie brzózki koło byłej strzelnicy to cały teren zryty, zarówno ścieżka jak i wszytko wokół tych brzózek. Co do grzybków to chyba powoli się kończą, choć wciąż nie ma jeszcze opieniek, może w tym roku ich nie będzie w ogóle :?: . No i po raz pierwszy znalazłem kanie czerwieniejące, przekroiłem zrobiła się czerwona to zostawiłem.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » piątek, 21 października 2016, 23:45

Piątek 21.10.2016 Hurtownia EuroCash - Lotnisko - Łomnica - Pałac Paulinum - Opuszczony staw. Pochodziłem dziś trochę więcej. Sypnęło podgrzybkiem, był też jeden ceglak :zdziwiony: . Tyle ludzi co dziś w lesie to w tym roku jeszcze nie widziałem, ale co się dziwić w końcu grzybki są :ok: . Grzeją więc trochę suszę na kaloryferach, choć przyznam nie cierpię tego zapachu :nie: . Jeden dzień przerwy - praca i póżniej znowu las, ale się nałaziłem w tym roku. Muszę kupić maszynkę do suszenia, niedawno była po 65 pln MPM3 a kiedyś na jesień (2 lata temu) oblatałem wszystkie sklepy i nic nie było!!!.
https://www.endomondo.com/users/2698490 ... uts/latest


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Grzyby w okolicach Jeleniej Góry

Post autor: PawelJeleniaGora » niedziela, 23 października 2016, 23:21

Niedziela 23.10.2016 Grabarów - Maciejowa. Rowerem a póżniej 3 km na piechotkę :D Zeszło powietrze w tylnym kole i tyle. Dobrze, że czas mnie gonił i zawróciłem :ok: bo miałem zamiar udać się do tego lasu z mapki a to na powrót byłby niezły kawałek. Tej dętki nie przebiłem ani razu a mam ją od dwóch lat, kupiłem za 10 pln taka samo zalepiająca się. I teraz też nie przebita tylko jest problem z wentylem, długo nie jeżdziłem, zeszło powietrze więc napompowałem i w drogę, niestety bez pompki :( . W wentylu zbiera się woda i przepuszcza już kiedyś jeden raz też tak miałem więc wiedziałem o co biega a ojciec wtedy wciąż mówił - przebita, przebita na 100% :D . A ja mu udowodniłem, że jednak nie :ok: Dziś po przyjeżdzie też trochę powalczyłem, ale udało się i jest :ok: .
Co do grzybków to po konsultacjach...

http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php? ... tart=18720

wylądowały ostatecznie w koszu :( ale szkoda ich było :placze: . A na wieczór wyglądały tak jak na zdjęciu, nie zrobiły się czerwone :?: !.

https://www.endomondo.com/users/2698490 ... /825449047


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat