Gdzie na grzyby Radom i okolice

Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » niedziela, 8 listopada 2015, 21:54

Życie zmusiło mnie do kierunku na Wyszków (bo bliżej jednak stolicy gdzie mnie żyć przypadło) i chociaż zagalopowałem się aż 20 km od Ostrowi Mazowieckiej to efekt mizerny. Zły wybór lasu - kiedyś trafiłem tam na solidną sosnę ale jakoś nie mogę znaleźć :) Chłopskie młodniki zieją pustkami - to jednak las bardziej letni. Można było poszukać w "zapałkach" na Lucynowie, ale tym razem błędnie postawiłem inaczej.
Puszcza Kozienicka... duże i piękne lasy. Że po drugiej stronie Radomia to jakoś nie miałem okazji poznać. A tam sporo starodrzewu.
Za pasjonującą lekturę dziękuję :brawo: . Rok był kapryśny a i ja rzadko mogłem jechać kiedy czułem - częściej kiedy mogłem. Byliście bardzo pomocni w ocenie potencjalnych możliwości. Byle do wiosny :)



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » środa, 11 listopada 2015, 18:52

Witam :witam:

Mimo nieprzyjaznej pogody :mlotek: :mlotek: postanowiłam zobaczyc co w lesie[z racji tego ,iż musiałam wyjechac i nie było mnie ponad tydzień] i :jupi: -milusia niespodzianka OPIEŃKI.Chyba czekały na mnie :ok: -na początku trafiałam duże i niezbyt młode.Póżniej pod liśćmi :shock: wyczaiłam mlodziytkie,grube i bielutkie.Przeszkadzają mokre,ciężkie liście i opieńki nie moga się przebić przez nie.Jeśli by nie padało to 2 dni i będzie duży wysyp Nie wiem jak w innych miejscach-tam gdzie mniej liści lub po wyrębie .Ja byłam za Siczkami w lesie z przewagą drzew liściastych.Ale jak wracaliśmy o 13 godzinie to w Rajcu [przy stanicy harcerskiej] stało na przystanku kilka osób z pełnymi koszami młodych opieniek.
Jeśli pogoda pozwoli to kosze i w las :jupi:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » czwartek, 12 listopada 2015, 18:20

Hej ,hej :witam:
Pojechałam dziś na działkę zerwać winogron na winko i :shock: -ktoś był szybszy :mlotek: i nic nie zostawił .A że miałam kosz w ręku to poszłam do pobliskiego lasku[okolice Gardzienic] ukoić nerwa. :jupi: -efektem było pół koszyka podgrzybków :grzyb1: .Sporo młodych i kilkanaście dużych [pełna suszarka-5 talerzy].Nie bylo podgrzybków w tych okolicach i dopiero teraz się wysypały :brawo: :!: :mrgreen: .
Myślałam ,że koniec sezonu a tu taka niespodzianka-pogrzybiłam :shock: .


Ajla

lukaszrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 29 września 2015, 15:31

Post autor: lukaszrdm » sobota, 14 listopada 2015, 09:56

Witam. :)

Znajomy był w okolicach Wieniawy i wrócił z całym koszem młodych podgrzybków, więc można powiedzieć, że to jeszcze nie koniec grzybów w tym roku. :tak:



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » sobota, 21 listopada 2015, 13:34

:witam:
Tegoroczny sezon trzeba uznac za zamknięty :placze: .Dziś byłam w lesie na ostatnim tegorocznym rekonesansie.Sprawdziłam :niepewny: gdzie ominęłam opieńki[schowane pod listowiem] ,pospacerowałam i jeszcze wiadereczko 5l uzbierałam dość ładnych :jupi:
Dziękuję za wymianę uwag o grzybowych miejscach w naszej okolicy :ok: .Myślę że w przyszłym roku wcześniej rozpoczniemy sezon i naszą współpracę .Może jakieś wspólne, rodzinne grzybobrania? :beer: .Rozkręcimy ten nasz radomski wątek :brawo: tu na forum.
Kto pierwszy w przyszłym roku znajdzie jadalnego grzyba w naszej okolicy będzie KRÓLEM RADOMSKICH GRZYBIARZY[tu w naszym wątku]i miłościwie nam panującym :569:

DARZ BÓR GRZYBOWY :!: :!: :!: w przyszłym sezonie grzybowrm i :borowik: :rydz: :kurka: :grzyb1: :borowiczki: :ceglaś:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: ajlaa » sobota, 21 maja 2016, 13:37

Witam :) :witam: .Czas na rozpoczęcie sezonu grzybowego :jupi: 2016 :jupi: .Są już pierwsze kożlarze czerwone .Wczora pierwsza :eat: degustacja .


Ajla
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: Zenit » sobota, 21 maja 2016, 20:24

[ref]ajlaa[/ref], gratuluję zgłoś ten fakt na mapce występowania grzybów.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Muszka2543
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2016, 11:57
Imię: Michal
Ulubione grzyby: Maslaki. Podgrzybek
Pochwalony: 1 raz

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: Muszka2543 » wtorek, 28 czerwca 2016, 12:03

Witam.Po ostatnich deszczach ma ktoś jakieś wieści o grzybach w okolicach? :) np gdzieś w stonę przytyka? ;)


Awatar użytkownika

Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: Henryk » czwartek, 7 lipca 2016, 21:22

:witam:
W przyszłym tygodniu mam służbowy wypad na dwa dni do Kozienic :tak:
Czy ktoś z Radomia dreptał już w te strony :?: brać koszyczek czy tylko maść na komary :D



Muszka2543
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2016, 11:57
Imię: Michal
Ulubione grzyby: Maslaki. Podgrzybek
Pochwalony: 1 raz

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: Muszka2543 » piątek, 8 lipca 2016, 11:48

4 dni temu byłem w oblesie jakieś 1.5godz. 15 kurek i 42 borowiki usiatkowane :) nie było źle uwzględniając to ze nie spodziewałem się niczego :D.Co do kozienic to sam miałem myśl się przejechać ale narazie nie ma kiedy.może uda się wyrwać na weekend.



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: ajlaa » czwartek, 21 lipca 2016, 06:57

:witam: W okolicy Kazanowa i Ciepielowa wysyp kozaków i nieliczne prawdziwki.Większe osobniki z'"wkładką"-robaczywe...Nawet maslaki i podgrzybki się trafiają-natomiast nie trafiłam :kurka:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: ajlaa » sobota, 20 sierpnia 2016, 11:48

Witam :witam: :).Co taka cisza w temacie :? ?Ja jeszcze tak na dobrze sezonu grzybowego nie rozpoczęłam :nie: .Nie gardzę letnimi grzybami ale wolę jesienne (mniej mięsnej :zalamany: wkładki w środku).Jeszcze wędkowanie choć juz do lasu też wchodzę.Popadało, pełnia to trzeba sprawdzić ;) .Do napotkania na grzybowych wypadach :papa: .Piszcie o bytności w naszych lasach i co "tam w trawie piszczy" raczej w mchu i ściółce :hehe:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: ajlaa » wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:23

Masakra :mur: jest tak sucho w lesie :shock: .Niby ,że się chmurzy, pokropi,gdzies popada a w lesie trzeszczy pod nogami. Byłam w "swoich" laskach i nic SUSZA.A takie mialam plany grzybowe ( chyba trzeba wędki przeprosić) :zhm: P :deszcz: proszę :deszcz:


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: ajlaa » wtorek, 4 października 2016, 23:14

:witam:
Hej,hej popadało troszkę to może wreszcie pokażą sie w naszych lasach :ceglas: , :borowiczki: , :borowik: i inne grzybki.Proszę piszcie jak cos drgnie w tym temacie :tak: , :tak: Ja mam zamiar wybrać się na pierwsze rozeznanie we czwartek :jupi: .


Ajla

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: ajlaa » piątek, 7 października 2016, 20:20

Byłam dziś w pobliskich laskach i rozczarowanie :szok: .ŻADNYCH grzybów-podłoże lekko wilgotne.Moim skromnym zdaniem jak popada :deszcz: :pada: to jeszcze coś pozbieramy :ceglas: :borowiczki: a jak nie będzie deszczu grzybnia nie da rady :zalamany: .


Ajla
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat