Gdzie na grzyby Radom i okolice


Autor tematu
jump0ncash
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 20 września 2015, 18:44
Ulubione grzyby: Podgrzybki
Pochwalony: 2 razy
Kontakt:

Gdzie na grzyby Radom i okolice

Post autor: jump0ncash » niedziela, 20 września 2015, 18:57

Witam,
ciekawe czy pochwalicie się gdzie są fajne miejscówki na grzyby w okolicach Radomia, żeby nie było ja podam pierwszy: Lasy w okolicy wierzchowin Jak ktoś chce się wymienić miejscówkami mogę podać linka do street viewa w którą drogę trzeba skręcić... w zamian oczywiście za podobny namiar...


Jak nie chodzę na grzyby to produkuje Szamba betonowe:)

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

gdzie na grzyby radom i okolice

Post autor: ajlaa » niedziela, 20 września 2015, 20:15

Jump witam :jupi: i cieszę się że jest ktoś z okolic Radomia.Jestem fanatyczką grzybobrań.Moje miejscowki to okolice Studzianek, Kowalkowa i Bolęcin.Ale jeżdzę też w okoliczne lasy np;w okolice Domaniowa, Wsoli, Bierwiec, Jedlińska,Kozołowa, Owadowa i inne okoliczne lasy-nie znam ich za bardzo ale co to dla grzybiarza.Ostatnio byłam kilka razy w Wysmierzycach .Lubię poznawać nowe lasy i miejsca grzybowe.Już kilkadziesiąt lat "grzybuję" to wiele lasów przeszłam choć ich nie znam.Chętnie podzielę się wiadomościami o,grzybach i ich miejscówkach.Kilka dni szukam w necie jakichś wiadomości o tegorocznych grzybach w okplicach Radomia i nic.Sprawdzam miejscowe targi i wreszcie cos się ruszyło-dużo kani i początki borowików i podgrzybków[ale nikt Ci na targu nie powie "gdzie']Teraz tylko sprawdzanie gdzie wysypy bo nikt obcy nie powie .Mogę podać mejla bo tel tu raczej nie.Ala


Ajla

Autor tematu
jump0ncash
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 20 września 2015, 18:44
Ulubione grzyby: Podgrzybki
Pochwalony: 2 razy
Kontakt:

Post autor: jump0ncash » niedziela, 20 września 2015, 21:31

Za chwilę CI podam miejscówkę na priv, ja zapalonym grzybiarzem nie jestem tzn. lubię bardzo, ale jak do mojego lasu przybędzie kolejna osoba to tragedii nie będzie, więc chętnie podam Ci moje miejscówki, takie co w 2h masz 2 wiaderka grzybów... i wszystko widoczne ze street viewa.


Jak nie chodzę na grzyby to produkuje Szamba betonowe:)

ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » poniedziałek, 21 września 2015, 11:22

JumpO...dzięki serdeczne -w sobotę wyślę swoje miejscówki.W tamtych okolicach byłam kilka razy W Woli Bierwieckiej za torami zostawialiśmy samochód i w zasięgu torów penetrowali lasy[miejscówki nie podam bo nie znam] Nowe Zawady przejeżdzaliśmy na Gościniec Warecki i po drodze przystanki i zbieranie.Lasów nie znam więc pilnowaliśmy się drogi.


Ajla

kosaradom
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 16:15

Post autor: kosaradom » wtorek, 22 września 2015, 16:20

Witam, ja byłem dziś w okolicach Zawad i nie znalazłem ani jednego grzyba. Wczoraj wybrałem się do Kozlowa i trafiły się 4 sztuki zajączków. Na targu i przy dworcu stoją kobiety z prawdziwkami, maślakami więc gdzieś coś musi rosnąć. Jutro podejmuję kolejną próbę, tym razem ruszam w okolice Ruskiego Brodu. Będę jeździł aż do skutku :D



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » wtorek, 22 września 2015, 21:50

Kosa witam.
Ja byam dzis na maślakach [okolice Ciepielowa] uzbierałam dwa wiadra zdrowych choć wyrośniętych-małych mało.Jak nie popada to zrobaczywieją.Ciekawi mnie czy R.Bród już grzybowy i czy ślimaki coś zostawiły dla nas-napisz jutro jak było.My mamy zamiar w czwartek do Bolęcina jechać.Życzę pełnych koszy:)))))
Jeśli jesteś zainteresowany maślakami to dam namiary.


Ajla

Izabela91
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 września 2015, 20:08
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Izabela91 » czwartek, 24 września 2015, 20:17

Kochani ja w ostatnim tygodniu w piątek byłam na Wojciechowie w zeszłym roku był tam wysyp podgrzybków w tym roku ani jednego. Następnie pojechaliśmy troche dalej w strone Wsoli miejscowości na G lecz nie pamiętam nazwy i znalazł sie jeden prawdziwek. W niedziele byłam w okolicach Klwowa troszke grzybów było ale bez rewelacji. Super że właśnie pada :) podpowiedzcie gdzie mogę wybrać się w niedziele. O i w zeszłym roku grzybki były też na Stokach a w tym tam jeszcze nie byłam ale też ponoć jest niewiele.



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » czwartek, 24 września 2015, 21:11

Iza witaj :jupi: -fajnie,że nas z Radomia i okolic przybywa na forum :brawo: .
Iza z tego co wiem to w naszych okolicach wysypaly :grzyb1: maslaki i kanie-inne grzyby sporadycznie coś wyskoczy.Nie wiem jak R. Bród i tamte okolice ?Jak lepiej popada to będzie za dwa, trzy dni wysyp :tak: .W lesie zrobiło się sucho :shock: .


Ajla

kosaradom
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 16:15

Post autor: kosaradom » piątek, 25 września 2015, 09:03

Hej, ja na podgrzybki jezdze w okolice Nowego Miasta. Tam, jak jest wysyp, to naprawde zbiera sie grzyby w poteznych ilosciach. Dawno mnie tak deszcz nie cieszyl jak ten wczorajszy :-)
Ajlaa jak tam wczorajsza wyprawa?



Izabela91
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 września 2015, 20:08
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Izabela91 » sobota, 26 września 2015, 08:09

Mnie też bardzo cieszy ten deszcz :). A w okolice Nowego Miasta to w które? Ja w dniu wczorajszym jechałam w strone Zwolenia i za Gozdem już stali ludzie z prawdziwkami na drodze :)



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » sobota, 26 września 2015, 12:10

Witam :jupi: -deszcz,deszczyk, deszczunio :brawo: .No to szykować kosze i koło wtorku wypad do lasu- :grzyb1: :ceglaś: :borowiczki: :borowik: :rydz: :kurka: czekają i zapraszają :tak:
Na podgrzybki polecam Studzianki Pancerne-czysty las i jak się trafi na wysyp :shock: piękne grube,ciemnobrązowe wręcz aksamitne :grzyb1: .Troszkę póżniej opieńki królewskie :D .A i :borowiczki: też się trafiają .Zainteresowanym podam dojazd i slużę :help:


Ajla

gibyrdm
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 22 września 2015, 09:38
Pochwalony: 1 raz

Post autor: gibyrdm » sobota, 26 września 2015, 15:01

Witajcie, :witam:
Podłączam się i ja. W czwartek zagościłem w tereny Wólki Gonciarskiej, byłem w dwóch miejscach i niestety lipa. Znalazłem kilka prawdziwków. Maślaków nie zbierałem, ale trochę ich minąłem. Deszcz dla nas jak zbawienie, ale trochę cieplej jak się zrobi to jeszcze lepiej. Czy, aby na pewno w tym tygodniu zacznie się wysyp nie byłbym pewny - ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Sprawdzić trzeba będzie i po wszystkim zdam relację. :grzyb1:



ajlaa
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 192
Rejestracja: środa, 9 września 2015, 12:36
Ulubione grzyby: rydze, opieńki
Pochwalił: 26 razy
Pochwalony: 98 razy

Post autor: ajlaa » poniedziałek, 28 września 2015, 10:59

Byłam w Bolęcinie :shock: -tylu samochodów to chyba przed kosciąłem w wielkie święto nie uświadczysz :x . :borowiczki: malo bo las przedeptany dokładnie[ja zbyt nie znam tych lasów-więc sie pilnowałam dróg].Jak się znalazło[nie za wiele] to duże ,zdrowe ,grube grzyby-5 szt i pełny kosz :szok: .Potem zrobiliśmy objazd lasków w kierunku Radomia -ale marnie mało maślaków i o podgrzybków :zalamany: .
Bardzo wielu natomiast amatorów grzybów-przy laskach sporo samochodów.Ale tak pięknych :muchomorki: , :muchomorek: to jeszcze nie widziałam :szok: .Może nie wiele uzbierałam :grzyb1: , :borowiczki: ale leśny spacerek był przedni :jupi:
Nieodpuszczam :nie: :!: i jutro w las po :grzyb1: :borowiczki: :borowik: :ceglaś:


Ajla
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 28 września 2015, 16:01

ajlaa pisze:tylu samochodów to chyba przed kosciąłem w wielkie święto nie uświadczysz :x
rotfl u nas nie lepiej


Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 75
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2012, 14:32
Ulubione grzyby: borowik sosnowy, kanie, rydze
Lokalizacja: łódzkie/mazowieckie
Pochwalony: 4 razy

Post autor: mishello » wtorek, 29 września 2015, 14:56

witam!
moje rodzinne okolice przysuskie.... w okolicach łodzi gdzie przebywam obecnie marnie, bliżej tomaszowa maz. podgrzybki.... uwielbiałem kiedyś lasy Borkowice-ruski bród.... mam okazje wybrać się tam w weekend, może ma ktoś jakieś doniesienia...?
:rydz:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat