Powiat Szczycieński

Awatar użytkownika

skwiotm
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2018, 16:03
Imię: Maciej
Lokalizacja: Szczytno
Pochwalił: 9 razy
Pochwalony: 25 razy

Powiat Szczycieński

Post autor: skwiotm » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 10:02

W sobotę odwiedziłem płomiennice z 2. Stanowiska. Od poprzedniej wizyty minęło 5 dni z czego mniej więcej 2 dni z temperaturą nieujemną. Na miejscu wydawało mi się, że owocników jest więcej jednak porównując zdjęcia stwierdziłem, że nie. Jedyna zmiana jest taka, że pojawił się śnieg. Przy okazji spojrzałem na trzęsaka pomarańczowożółtego który rósł nie daleko i muszę przyznać, że czas nie był dla niego łaskawy. Cały wyraźnie podsechł, a krawędzi ściemniały. Zdjęć brak bo trzeba wchodzić na drzewo, a wiał zimny wiatr, może następnym razem. Chętnie bym sprawdził pierwsze stanowisko, ale dojście tam z córeczką w wózeczku bez śniegu było już dość trudne, a teraz byłoby raczej niemozliwe. Stanowisko 2 05.01.2019


Awatar użytkownika

skwiotm
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 22 listopada 2018, 16:03
Imię: Maciej
Lokalizacja: Szczytno
Pochwalił: 9 razy
Pochwalony: 25 razy

Powiat Szczycieński

Post autor: skwiotm » sobota, 25 maja 2019, 22:25

10 stycznia udało mi się obfotografować trzęsaka o którym mówiłem w poprzednim poście, poniżej wrzucam zdjęcia z 31 grudnia no i z 10 stycznia dla porównania. W połowie lutego znalazłem kolejne stanowisko płomiennic tym razem w Szczycionku. Do tej pory znalazłem tam najwięcej owocników. Same owocniki były w różnym stanie. Całkiem świeżych nie było wcale, większość była dojrzała oraz kilka naprawdę starych owocników. Grzybki rosły na pieńkach nad samym jeziorem. To były moje ostatnie zimowe grzyby w tym sezonie.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat