Okolice Łodzi

Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:38
Ulubione grzyby: Borowik Ceglastopory, Borowik Szlachetny, Koźlarz Czerwony :)
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 2 razy

Okolice Łodzi

Post autor: Nimatsu » czwartek, 17 czerwca 2010, 08:31

Witam wszystkich użytkowników forum. Postanowiłem założyć temat "Okolice Łodzi" ponieważ sam znam wielu grzybiarzy "fanatyków", którzy nie potrafią żyć bez zbierania grzybków. Niestety nasza kochana Ziemia nie dała nam tak pięknych lasów jak puszcza notecka, bory tucholskie czy lasy na południu kraju. Musimy się cieszyć tym co mamy czyli Lasy Grotnickie, Łagiewniki, las w Tuszynie, Męcka Wola lub dalsze regiony woj. Łódzkiego.
Jest pewnie na tym forum wielu grzybiarzy z Łodzi lub okolic więc może dobrym pomysłem byłoby opisywanie swoich wypraw grzybowych właśnie w tym temacie, opisywanie gdzie, kiedy i jakie grzybki znaleźliście.
Ja w sobotę wybieram się do lasów Grotnickich na rozpoznanie terenu :wink:
Pozdrawiam !!


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 17 czerwca 2010, 08:36

Nimatsu, Znam osobiście z Łodzi Pana K i szanowną małżonkę :) Pan K zaprosił mnie w jedno z miejsc gdzie chodzi na grzyby i bardzo to miejsce mi się spodobało. Jeśli faktycznie chcesz zrobić opisy najlepszych podłódzkich grzybowisk to możesz pisać w tym temacie. Możesz też pisać niusy na portalu z swoich grzybowych wypraw.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:38
Ulubione grzyby: Borowik Ceglastopory, Borowik Szlachetny, Koźlarz Czerwony :)
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 2 razy

Post autor: Nimatsu » czwartek, 17 czerwca 2010, 09:05

Dzięki Zenit. Postaram się coś napisać z tej sobotniej wyprawy, może zrobię też kilka fotek.
Mam wielką nadzieje, że ten temat nie umrze śmiercią naturalną za kilka dni i że będzie często odwiedzany przez forumowiczów. Dobrymi miejscówkami trzeba się dzielić, po co chować je dla siebie, nie można być taką sknerą :wink:


Grzybby, Rybby moją pasją :)
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 15395
Rejestracja: czwartek, 16 marca 2006, 14:58
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Lokalizacja: Dijon
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » czwartek, 17 czerwca 2010, 09:09

Nimatsu pisze:Postaram się coś napisać z tej sobotniej wyprawy, może zrobię też kilka fotek.
To czekamy z niecierpliwoscia na fotki. :)


W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 17 czerwca 2010, 10:52

Nimatsu pisze:Dobrymi miejscówkami trzeba się dzielić, po co chować je dla siebie, nie można być taką sknerą :wink:
Ja swoje miejsca zdradziłem wielu grzybiarzom... i co z tego ubyło mi czegoś?... nie trzeba być psem ogrodnika...
Mam taki pomysł abyś np zaznaczył na mapce grzybów lasy warte odwiedzenia w okolicach Łodzi - http://nagrzyby.pl/index.php?artname=mapka" onclick="window.open(this.href);return false;
klikasz na mapkę występowania grzybów i piszesz - Okolice Łodzi - propozycja 1 , Okolice Łodzi - propozycja 2 i tak dalej podajesz zarys na mapce tych lasów - możesz napisać w komentarzu jakie grzyby tam można znajdować.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:38
Ulubione grzyby: Borowik Ceglastopory, Borowik Szlachetny, Koźlarz Czerwony :)
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 2 razy

Post autor: Nimatsu » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:05

Na pewno zaznaczę ciekawe miejsca :)
A zobacz Zenit jaka później satysfakcja jak ktoś chwali twoją miejscówke, nie zawsze pod względem grzybów (może się zdarzyć bezgrzybie - tak też czasem jest), ale także pod względem piękna przyrody, bo to też jest ważne :D


Grzybby, Rybby moją pasją :)
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:12

Nimatsu pisze:nie zawsze pod względem grzybów (może się zdarzyć bezgrzybie - tak też czasem jest),
To prawda oprócz dobrej miejscówki trzeba wbić się we właściwy czas... bywa tak że jest się tam zbyt wcześnie lub zbyt późno... :) zobacz na mapce występowania grzybów zaznaczyłem dwie pierwsze miejscówki w okolicach Krakowa (potem dodam więcej)

http://nagrzyby.pl/index.php?artname=ma" onclick="window.open(this.href);return false; ... lad&id=149

http://nagrzyby.pl/index.php?artname=ma" onclick="window.open(this.href);return false; ... lad&id=148

Jeśli będziesz kiedyś pod Krakowem zawsze możesz tam pojechać. Ja wypad w lasy pod Łodzią planuję w październiku - gdy będę zaproszony na Piotrkowską :) do pewnego klubu. (już z Panem K testowaliśmy 2 lasy w ubiegłym roku)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:38
Ulubione grzyby: Borowik Ceglastopory, Borowik Szlachetny, Koźlarz Czerwony :)
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 2 razy

Post autor: Nimatsu » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:27

W okolicach Krakowa bywam bardzo rzadko, raczej kieruje się na północny zachód w strone Puszczy Drawskiej i Miejscowości Drezdenko. Mam tam znajomego i lasy w okolicach jeziora Łubowo i Łubówko znam na pamięć. Piękne miejsca, polecam (na mapce zaznaczę później).
A w jakich miejscówkach byliście w okolicach Łodzi, jeśli oczywiście można wiedzieć :wink:


Grzybby, Rybby moją pasją :)
Awatar użytkownika

Waldemar
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10648
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2004, 10:41
Lokalizacja: Skawina
Pochwalony: 847 razy

Post autor: Waldemar » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:31

Nimatsu pisze:kieruje się na północny zachód w strone Puszczy Drawskiej i Miejscowości Drezdenko
Mam znajomych którzy mieszkają w Karwinie niedaleko Drezdenka. Ponoć bardzo ciekawe grzybowe miejsca. Sam bywałem tam tylko przejazdem. :)


Waldek,
Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:38
Ulubione grzyby: Borowik Ceglastopory, Borowik Szlachetny, Koźlarz Czerwony :)
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 2 razy

Post autor: Nimatsu » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:44

Po prostu piękne. Świetne lasy. Przesyłam link do zdjęcia z miejsca nad jez. Łubówko http://commondatastorage.googleapis.com" onclick="window.open(this.href);return false; ... 843834.jpg Piękne miejsca są też obok Karwina, w Puszczy Noteckiej przy Miejscowości Kwiejce.


Grzybby, Rybby moją pasją :)
Awatar użytkownika

Waldemar
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10648
Rejestracja: środa, 1 grudnia 2004, 10:41
Lokalizacja: Skawina
Pochwalony: 847 razy

Post autor: Waldemar » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:48

Nimatsu, załóż sobie galerię u nas na portalu. Wszyscy jesteśmy miłośnikami przyrody, nie tylko grzybów. Chętnie obejrzymy wszystkie fotki. :)


Waldek,
Awatar użytkownika

Pan K.
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6034
Rejestracja: piątek, 3 października 2008, 10:09
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,maślak,kurka,koźlaki przeróżne oraz kania.
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 759 razy

Post autor: Pan K. » czwartek, 17 czerwca 2010, 11:52

Nimatsu, witaj ziomku :) cieszę sie, że jestes na forum, myślę, że nadaży się okazja do poznania i jakichś wspólnych wypadów na grzybki w przyszłości :) chwilowo mam trochę mało czasu.
Nimatsu pisze:A w jakich miejscówkach byliście w okolicach Łodzi, jeśli oczywiście można wiedzieć
Oczywiscie, to nie żadna tajemnica, :) to lasy swędowskie, rozciągające się w trójkącie
między Swędowem, Kęblinami, a Szczawinem, czyli płn.okolice Łodzi.
Powodzenia życzę w twoich wyprawach, i pisz jak ci sie powiodło. :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Nimatsu
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:38
Ulubione grzyby: Borowik Ceglastopory, Borowik Szlachetny, Koźlarz Czerwony :)
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 2 razy

Post autor: Nimatsu » piątek, 18 czerwca 2010, 07:28

Właśnie moi znajomi wyruszyli na piątkowe łowy, a ja niestety siedzę w pracy :( . No nic, na mnie grzyby muszą poczekać do jutra.
Ciekawe czy znajdą coś dzisiaj w grotnickich lasach. Niestety nie znają tego lasu i moich miejsc bo jeszcze im ich nie przekazałem. Czekam na telefon lub jakiegoś mms-a :)


Grzybby, Rybby moją pasją :)
Awatar użytkownika

barbra
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5771
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 20:31
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » piątek, 18 czerwca 2010, 20:38

Waldemar pisze:Mam znajomych którzy mieszkają w Karwinie niedaleko Drezdenka.
jejku, Waldek myślałam, że piszesz o czeskiej Karwinie, która jest niedaleko mnie :) i głowiłam się jakie Drezdenko jest koło niej, bo nic mi o tym nie wiadomo :twisted: dopiero jak sprawdziłam na mapie gdzie jest Drezdenko zrozumiałam, że nie tę Karwinę miałeś na myśli co ja :mrgreen:


Awatar użytkownika

maud
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2417
Rejestracja: poniedziałek, 13 lutego 2006, 20:29
Ulubione grzyby: sarniak, zajączek, zielonka
Lokalizacja: Żarów
Pochwalony: 52 razy

Post autor: maud » sobota, 19 czerwca 2010, 16:10

Waldemar pisze:Mam znajomych którzy mieszkają w Karwinie niedaleko Drezdenka. Ponoć bardzo ciekawe grzybowe miejsca. Sam bywałem tam tylko przejazdem.
Waldemar ogromna prośba! Wywiedz się od znajomych z cyt. powyżej Karwina jak tam u nich z grzybami. Wybieram się w okolice Drezdenka 1 lipca więc taka informacja może być wielce przydatna.


Piotr Maud_Dib

Smutne jest rozstanie z przyjaciółmi; miejsce to tylko miejsce.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat