POZNAŃ i okolice

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

POZNAŃ i okolice

Post autor: Paweł » niedziela, 14 sierpnia 2016, 09:53

[ref]francesca[/ref], w górach zapewne więcej :ceglas: :kurka: :borowik: :muchomorki: , a tutaj pojedyncze okazy. Jakoś :nie: ciągnie mnie do Nakła, Puszczy Noteckiej , a nikt z tamtych rejonów nic :nie: :595: :cry: . Wiem , że w rejonie Powidza , Anastazewa też sporadyczne okazy.


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

POZNAŃ i okolice

Post autor: francesca » niedziela, 14 sierpnia 2016, 20:14

Byłam dziś w Miedzichowie, jak się obrobię z grzybkami to wrzucę foty. Generalnie dużo młodych podgrzybków brunatnych. Ale las piękny..:)


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

POZNAŃ i okolice

Post autor: Paweł » niedziela, 14 sierpnia 2016, 20:26

[ref]francesca[/ref], zatem :brawo: :brawo: :beer: :beer: , też znam tamtejsze lasy , ale brak chęci na taką wyprawę.Jeżdżę w las , drogowskaz na Błaki.
Ale to już okolice Nowego Tomyśla , czyli inny wątek :D .


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

POZNAŃ i okolice

Post autor: francesca » poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 16:19

Paweł, ja w ogóle muszę z Tobą porozmawiać - Ty z Poznania:) Mieszkamy tu 2 lata, a słabo znam okoliczne lasy, a rzadko mamy czas na wyprawy do Puszczy Noteckiej.
Potrzebuję ładny, jasny las bez chaszczy - jeździmy z 4-latkiem, więc las typu dżungla odpada.
Miedzichowo było super - poszycie jak dywan, miękki zielony mech, żadnych krzaczorów, komarów, pająków - Szkodnik był zachwycony - biegał od grzybka do grzybka:)
Znasz jakieś okoliczne ładne laski z ciekawymi grzybkami? Niekoniecznie jadalnymi - fajnie jest też poobserwować i porobić zdjęcia.
No i zależy mi, żeby Maluch pokochał las i przyrodę:)


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

POZNAŃ i okolice

Post autor: francesca » wtorek, 16 sierpnia 2016, 18:55

Paweł pisze:QR_BBPOST [ref]francesca[/ref], zatem :brawo: :brawo: :beer: :beer: , też znam tamtejsze lasy , ale brak chęci na taką wyprawę.Jeżdżę w las , drogowskaz na Błaki.
Ale to już okolice Nowego Tomyśla , czyli inny wątek :D .
No to w sumie tam byłam - 2 km od Błaków (Błak?) - lasek wokół wsi LUBIEŃ, powiat Nowy Tomyśl.
paweł, a znasz może lasy w okolicach Chodzieży??


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

POZNAŃ i okolice

Post autor: Paweł » wtorek, 16 sierpnia 2016, 20:01

[ref]francesca[/ref], parę lat temu byłem w tych rejonie , ale zrezygnowałem z uwagi na odległość. Las Chodzież -Sarbia znośny , ale mam bliżej Oborniki- Lipa, chociaż trawsko wpycha się w głąb lasu.
Najpewniejsze lasy to rejon Jasionna - Rzecin , chociaż trzeba wybrać odpowiednią ściółkę.
Nie wiem jak obecnie wyglądają lasy Przybrodzin -Anastazewo - Skorzęcin.Tam sporadycznie bywa Sensibility :) . Od Ciebie to bliżej ;) niż do Nowego Tomyśla.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

POZNAŃ i okolice

Post autor: Paweł » wtorek, 16 sierpnia 2016, 20:52

[ref]francesca[/ref], w sumie zamiast szaleć ponad 100 km , spróbuj wg mapy -> http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy , wybrać lasy sosnowe - SO.
Najbliżej masz kompleks leśny za Miłosławiem - w prawo na Żabie Worki - sosny , jak nie to kierunek Miąskowo - Murzynówko - sosny .... albo Pyzdry -Chocz , lasy po lewej .... . Masz też Żerkowsko-Czeszewski PK :D . Po prostu testuj. :D
Lasy Nekla - Czerniejewo obfitują w trawsko i żmije :!: :cry: , ale w sezonie :borowik: :borowik: koszą . Ja zrezygnowałem ze spotkań I stopnia ;) .


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

POZNAŃ i okolice

Post autor: francesca » wtorek, 16 sierpnia 2016, 21:02

Paweł, ja pracuję czasem w Gnieźnie, wcześniej przez chwilę mieszkałam we Wrześni, więc czasem jeździłam w tamte lasy - lasy królewskie (Modliszewko - Biskupiec - Gołąbki - Smolary), Puszcza Pyzdrska (dżungla)
lasy czerniejewskie (Nekla, Czerniejewo), lasy Przybrodzin - Anastazewo - Skorzęcin, stary poligon Cielimowo. Tylko, ze tam zawsze mnóstwo ludzi.. chmary miejscowych penetrują te lasy codziennie od rana (zwł. te czerniejewskie)
Jednak to trochę daleko na taki spontaniczny wypad, podobnie jak Nowy Tomyśl i okolica - choć ten lasek w którym byłam w niedzielę był wart tej wyprawy:)

Myslałam o czymś bliżej Poznania - np. okolica Mosina - Puszczykowo - Kórnik?? Znasz te laski?
Bo Puszczy Zielonce nawet nie wspominam - powinna nazywać sie Dżungla Zielonka:(
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 sierpnia 2016, 21:11 przez francesca, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

POZNAŃ i okolice

Post autor: francesca » wtorek, 16 sierpnia 2016, 21:07

Paweł pisze:QR_BBPOST [ref]francesca[/ref], w sumie zamiast szaleć ponad 100 km , spróbuj wg mapy -> http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy , wybrać lasy sosnowe - SO.
Najbliżej masz kompleks leśny za Miłosławiem - w prawo na Żabie Worki - sosny , jak nie to kierunek Miąskowo - Murzynówko - sosny .... albo Pyzdry -Chocz , lasy po lewej .... . Masz też Żerkowsko-Czeszewski PK :D . Po prostu testuj. :D
Lasy Nekla - Czerniejewo obfitują w trawsko i żmije :!: :cry: , ale w sezonie :borowik: :borowik: koszą . Ja zrezygnowałem ze spotkań I stopnia ;) .
Paweł znam te mapy, podawałam link do nich już z 3 lata temu, bardzo je lubie i korzystam często (zapisuję sobie nawet współrzędne wybranych miejsc) i potem tam jadę...
Chciałam jednak jakiś namiar na "lasek-pewniak" żeby pojeździć z dzieckiem często i blisko.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

POZNAŃ i okolice

Post autor: Paweł » wtorek, 16 sierpnia 2016, 22:42

[ref]francesca[/ref], lasów na południe nie znam , ale wiem , że na podgrzybki to Wiórek -Rogalinek .

Ja mam bliżej kierunek Obrorniki - Las Obornicki . Można objechać Oborniki - Lipa - Chlebowo -Podlesie - Kiszewo - Oborniki.

Kierunek Czarnków , przed Lipą będzie po prawej parking a w lewo droga na Bębnikąt. Wcześniej po lewej chałupa a po prawej oblężony w sezonie parking. :oops:
Przez Lipę asfalt, później gruntowa do Chlebowa- siedziba myśliwych , droga w prawo do krzyżówki i w lewo na Podlesie. Po prawej leśna siedziba i trzeba :zdziwiony: odpowiednią ściółkę ~~35 km.

Można z Obornik wzdłuż Warty do Kiszewa , w prawo na Podlesie asfalt , po lewej będzie leśnictwo i ostry zakręt o 90 stopni. W tym miejscu powinien być w lewo w las drogowskaz Wypalanki , ale może go nie być :cry: . Drogą gruntową do parkingu leśnego. Do tego samego parkingu prowadzi droga gruntowa od Kiszewka.
Jeżeli miniesz Kiszewo i Kiszewko , to następny wjazd jest w Stobnicy .Do tego wjazdu dojedziesz również z parkingu leśnego - kierunek Wypalanki.

Podsumowując - trzeba trochę przejechać , aby trafić na mniej trawska. Dużo mniej jest w sercu Puszczy Jasionna -Rzecin , ale to odległość taka sama jak lasów za Lwówkiem : Zębowo-Błaki . Dawno nie byłem w lasach koło Porażyna - tam też sosnowe.



Lukaszym
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 20 sierpnia 2016, 06:38
Imię: Łukasz
Ulubione grzyby: Rydze;)
Pochwalony: 1 raz

POZNAŃ i okolice

Post autor: Lukaszym » sobota, 20 sierpnia 2016, 06:49

Ja osobiscie na tego typu wypady z dziećmi polecam Puszcze Zielonke :tak: Jakos nikt o niej nie wspomnial, a zdecydowanie bliżej i grzybkòw nie brakuje. Bardzo lubię okolice wsi Zielonka, najlepiej jechac od wierzonki do Tuczna, a z tamtad w lewo drogowskaz na Zielonke. Lasy urozmajcone, mieszane, i przyjemne spacerowo.
A przepraszam, doczytalem opinie francesci na temat Zielonki :doh: W takim razie jest jeszcze kompleks Kiekrz/Strzeszynek, tez zdazalo sie nie raz troche nazbierac :). Lub kawałek dalej okolice Pamiątkowa.



stenia05
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2016, 20:58
Imię: Stenia
Ulubione grzyby: podgrzybki. rydze

POZNAŃ i okolice

Post autor: stenia05 » niedziela, 21 sierpnia 2016, 21:26

:rydz: Gdzie na grzyby w tym roku 2016 okolice Obornik czy Nowego Tomyśła czy okolice Zbąszynia


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

POZNAŃ i okolice

Post autor: Paweł » wtorek, 2 kwietnia 2019, 11:50

Takie sobie okazy z marca 2019 :) - nie będę zaśmiecał fotorelacji zaległościami ;) .






Autor tematu
Markus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 19:28
Imię: Przemek
Pochwalony: 1 raz

POZNAŃ i okolice

Post autor: Markus » środa, 1 maja 2019, 14:38

Wchodzi człowiek po siedmiu latach na adres, który jakoś mu z głowy sam przyszedł - nagrzyby.pl. Klika w forum. Widzi temat z nazwą jego miejscowości i dziwi się widząc, że to on go założył. :)

Powiedzcie drodzy, jak to z tymi smardzami jest? Można to z czymś pomylić? Gdzieś w okolicy rowerowo dostępnej się znajdzie? Dobre toto? :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat