Tarnowskie Góry i okolice?


seboss80
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 21:12
Ulubione grzyby: rydze
Lokalizacja: Boguchwałowice

Post autor: seboss80 » poniedziałek, 30 września 2013, 21:52

Takiego oblężenia jak w sobotę i niedziele to te lasy chyba jeszcze nie przeżyły :) ale zostało kilka miejsc co tłumy nie przychodzą. Z obieraniem faktycznie kłopot zwłaszcza z maślakami zółtymi.... nikt ich nie chce u mnie obierać.



Darkus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 10:24
Ulubione grzyby: Prawdziwki
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Darkus » poniedziałek, 30 września 2013, 22:48

Ja jutro planuje wypad w okolice Kalet, wiem że nocne przymrozki nie pomagają :borowiczki: .
Zobaczymy z jakim efektem ;)



picku
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: środa, 11 sierpnia 2010, 12:20
Imię: Maciej
Ulubione grzyby: podgrzybki
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: picku » wtorek, 1 października 2013, 13:31

Darkus pisze:Ja jutro planuje wypad w okolice Kalet
uchyliłbyś rąbka tajemnicy gdzie w okolicach Kalet podjechać bo widzę, że tam powinny być grzyby a zupełnie nie znam tych terenów :(



Darkus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 10:24
Ulubione grzyby: Prawdziwki
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Darkus » wtorek, 1 października 2013, 13:45

Wyprawa średnio udana, około 50 grzybów przez 3 godziny (8-11) w tym 8 młodziutkich prawiczków:).
Bywało że przez 30 minut nic nie było, a później gniazda po 5sztuk. Oczywiście większość to podgrzybki zimowe, sporo młodych, zdrowych.
Przynajmniej tym razem nie były to większości "duże mokre lacie" zajęczaki znalezione w trawie, a suchutkie zdrowe podgrzybki.
Co do miejscówki, to "kalety" tak jak większość jeździ na grzyby do "olesna", więc Kalety z przymrużeniem oka :spac: . W tych okolicach mam kilka miejsc, tym razem wybrałem Miotek ok. ośrodka http://www.osrodekzielona.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; pojechałem za ośrodek i zatrzymałem się na wysokości końca zalewu i poszedłem w las po drugiej stronie ( prawa strona).



picku
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: środa, 11 sierpnia 2010, 12:20
Imię: Maciej
Ulubione grzyby: podgrzybki
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: picku » wtorek, 1 października 2013, 13:59

dzięki za info :) jest więc powazna alternatywa na jutrzejszy wypad



zmijan
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2011, 08:11
Ulubione grzyby: Prawdziwki
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: zmijan » wtorek, 1 października 2013, 15:30

picku jutro tez uderzam w te okolice najsampierw Tworóg miejscówka póżniej Brusiek może siespiszemy na pw odnosnie tel i wymienimy informacje jutro okolo 9:00 ;)
jak dla mnie to ostatki piątek przymrozki a ja pale w piecu (kotle) od niedzieli
takze zostaje Sroda czwartek i według mnie po grzybach
pozdrawiam



picku
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: środa, 11 sierpnia 2010, 12:20
Imię: Maciej
Ulubione grzyby: podgrzybki
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: picku » wtorek, 1 października 2013, 20:15

niestety zdecydowaliśmy się jednak jechać na drugą stronę "jedynki" biegnącej na Częstochowę w miejsce, które znamy, czyli Mełchów koło Lelowa. Powiat Tarnogórski to widzę bardzo obiecujące miejsca, ale prawdopodobnie odkrywać je będę dopiero w przyszłym roku jak czasu będzie więcej. Jako, że może to być drugi i ostatni wypad w tym roku (ech...) to ciężko zdecydować się na miejsce, gdzie jedzie się pierwszy raz :)



zmijan
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek, 11 lipca 2011, 08:11
Ulubione grzyby: Prawdziwki
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: zmijan » wtorek, 1 października 2013, 20:29

mimo wszystko jutro obejde rekreacyjnie tworóg brusiek ;) co stanie :) a niech nam się darzy Doby Boże ten ostatni raz przed przymrozkami :)



seboss80
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2011, 21:12
Ulubione grzyby: rydze
Lokalizacja: Boguchwałowice

Post autor: seboss80 » środa, 2 października 2013, 09:36

zmijan pisze:mimo wszystko jutro obejde rekreacyjnie tworóg brusiek ;) co stanie :) a niech nam się darzy Doby Boże ten ostatni raz przed przymrozkami :)
daj znać czy są grzyby w tych okolicach, wybrał bym się tam w sobotę :) tylko nie znam miejscówek tam...



Darkus
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 10:24
Ulubione grzyby: Prawdziwki
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Darkus » piątek, 4 października 2013, 21:00

Dzisiaj zaliczyłem wypad do Bibieli, masakra tyle grzybów nigdy nie zebrałem !!!
Dokladnie 10szt, Bibiela petla. W sumie kazdz kto wychodzil z lasu miał w koszyku po kilka sztuk.


Awatar użytkownika

nebukadreccar
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 238
Rejestracja: niedziela, 2 września 2012, 10:00
Ulubione grzyby: Rydz
Lokalizacja: Księstwo Bytomskie
Pochwalony: 54 razy
Kontakt:

Post autor: nebukadreccar » piątek, 4 października 2013, 22:04

Darkus pisze:Dzisiaj zaliczyłem wypad do Bibieli, masakra tyle grzybów nigdy nie zebrałem !!!
Dokladnie 10szt, Bibiela petla. W sumie kazdz kto wychodzil z lasu miał w koszyku po kilka sztuk.
To niezaciekawie. Pewnie gównie podgrzybki? :cry:


Zapraszam do wirtualnej wycieczki Krisa

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

sprinter1989
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 9 września 2013, 17:50

Post autor: sprinter1989 » wtorek, 27 maja 2014, 18:16

Witam,

jak wiadomo sezon grzybowy zaczął się już dość wcześnie i ciekaw jestem jak tam te okolice Tarnowskich Gór i Lublińca wyglądają, ktoś wie ??



Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 16:39
Ulubione grzyby: marynowane ;]
Pochwalony: 6 razy

Post autor: Tonik » czwartek, 29 maja 2014, 14:36

Jutro postaram się uderzyć w jakieś lasy między TG a Siewierzem. Dam znać czy coś się pojawiło, bo żadnych sprawdzonych informacji nie mam, więc trzeba sprawdzić.



sprinter1989
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 9 września 2013, 17:50

Post autor: sprinter1989 » piątek, 30 maja 2014, 16:36

Tonik pisze:Jutro postaram się uderzyć w jakieś lasy między TG a Siewierzem. Dam znać czy coś się pojawiło, bo żadnych sprawdzonych informacji nie mam, więc trzeba sprawdzić.
No i jak to wygląda ?



Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 13 września 2013, 16:39
Ulubione grzyby: marynowane ;]
Pochwalony: 6 razy

Post autor: Tonik » sobota, 31 maja 2014, 12:57

Słabiutko, ale muszę przyznać że nie wbijałem się w miejsca gdzie znajdowałem zawsze koźlarze. Bardzo mokro, wysoka trawa i musiałem ograniczyć buszowanie. W wyższym dzewostanie (sosna) bardzo mizernie. Po 1,5h stwierdziłem, że nie ma sensu bo w lesie w którym byłem oprócz dwóch maślaków nie znalazłem nic (okolice Mierzęcic). Ludzi też nie było. Może jakbym wjechał w brzózki z wyższą trawą to coś by było, ale i bez tego byłem mokry, w dodatku zaczęło padać.
Jak dzisiaj będzie spokojnie z % to jutro może wpadnę na Klucze gdzie kosiłem w tamtym roku kurki hurtowo. Zobaczymy czy coś tam jest.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat