Czy warto w kieleckie?


monawe
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 7 września 2009, 17:36
Ulubione grzyby: Bagniaki, Podgrzybki, Prawdziwki

Post autor: monawe » czwartek, 26 września 2013, 11:19

W niedzielę przejeżdżałem przez okolice Włoszczowej i zaglądnąłem na chwilę do lasu. Ludzi więcej niż grzybów. Znalazłem przydepniętego prawdziwka i 1 podgrzybka w ciągu 20 minut, faktem jest że godzina była późna (koło 16), ale to mało nawet jak na taką godzinę.


Awatar użytkownika

gregforet
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1040
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 23:42
Ulubione grzyby: koźlarz czerwony
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 417 razy
Kontakt:

Post autor: gregforet » czwartek, 26 września 2013, 13:21

Agorszczyk pisze: To się doczekałeś :) W okolicach WLoszczowy pokazały się okazale borowiki, sporo kożlarzy, nieliczne podgrzybki a zdrowe maślaczki w ilości nie do wyzbierania. Grzyby rosną w rożnych miejscach grupami, ale trzeba troszkę podeptać, jak to zwykle na początku wysypu :)
Agorszczyk
jesteś balsamem dla mych uszu! Dzięki za informację :ok:


Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » czwartek, 26 września 2013, 14:05

gregforet, włącz PW


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

gregforet
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1040
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 23:42
Ulubione grzyby: koźlarz czerwony
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 417 razy
Kontakt:

Post autor: gregforet » czwartek, 26 września 2013, 20:29

Agorszczyk pisze:gregforet, włącz PW
Agorszczyk

W ustawieniach mam tak: Użytkownicy mogą mi wysyłać prywatne wiadomości:TAK
No to chyba PW mam włączone
Czy przy mojej ikonce musi być znaczek koperty żeby przesyłać mi maile?



jurcio6
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 10:54
Ulubione grzyby: kurki, rydze
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jurcio6 » piątek, 27 września 2013, 08:32

Nie ma mocy - dzisiaj ruszam do lasu, ale dopiero po pracy.. trochę późno, ale zrobię szybki, 2-godzinny przelot po miejscówkach - napiszę jak było ;)


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » piątek, 27 września 2013, 08:37

jurcio6, do lasu nigdy nie jest za późno ;) o tej porze będzie cisza i spokojne spacerowanie :) powodzenia w tropieniu zdobyczy :grzyb1: :borowiczki: :kurka: :borowik: a może i :rydz:


Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 937
Rejestracja: czwartek, 25 września 2008, 10:09
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Lokalizacja: Starachowice
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » piątek, 27 września 2013, 16:25

Okolice Starachowic, wysyp szlachetniaka w ilościach hurtowych :-)


pełnego kosza i napiętego sznura :-)

jurcio6
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 10:54
Ulubione grzyby: kurki, rydze
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jurcio6 » niedziela, 29 września 2013, 11:36

PAWEŁ54 pisze:jurcio6, do lasu nigdy nie jest za późno ;) o tej porze będzie cisza i spokojne spacerowanie :) powodzenia w tropieniu zdobyczy :grzyb1: :borowiczki: :kurka: :borowik: a może i :rydz:
Miałeś kolego rację - zawsze warto się wybrać do lasu ;) Wspólnie z żoną 15 pięknych, młodziutkich borowików oraz około 40 fajnych podgrzybków - już się partia suszy. Oczywiście ślady działalności innych grzybiarzy były, ale jak są grzyby, to każdy znajdzie ;) Oczywiście to było w piątek popołudniu - dziś też się wybieram, ale nie spodziewam się fajerwerków, bo ludzi pewnie zatrzęsienie - wypogodziło się ładnie, to wszyscy "wylegną z nor" :D


Awatar użytkownika

gregforet
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1040
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 23:42
Ulubione grzyby: koźlarz czerwony
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 417 razy
Kontakt:

Post autor: gregforet » poniedziałek, 30 września 2013, 06:46

Okolice Cisowa. No szału nie było. Niemal absolutny brak podgrzybka! (sprawdzone w kilku miejscach). Honor i humor uratowały piękne borowiki i koźlarze w pełnej gamie kolorystycznej. W sumie wraz z żoną kosz uzbieraliśmy :roll:



jurcio6
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 10:54
Ulubione grzyby: kurki, rydze
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jurcio6 » wtorek, 1 października 2013, 10:00

Przeprowadziłem kolejny atak na grzybolce :P Ciężko to nazwać grzybobraniem, bo kto jeździ w niedziele popołudniu do lasu... no ale trochę z teściem "udziergaliśmy". Razem będzie ze 3/4 dużego wiadra - głównie podgrzybki i to takie dosyć spore (niestety), ale kilka szlachetnych też się trafiło, były również maślaczki oraz, co bardzo mnie zdziwiło, kilka borowików ceglastoporych :shock: Nieco późna pora na nie, ale cóż..

Znajomi pojechali kompletnie z drugiej strony miasta (ja na wschód, oni na zachód), to uzbierali całe wiadro szlachetnych i do tego trochę podgrzybków - efekty dużo lepsze niż my. Wniosek z tego taki, że grzyby są, ale nie wszędzie i oczywiście grupowo - w jednym miejscu trafi się 10 sztuk, a potem długo długo nic.



jurcio6
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 10:54
Ulubione grzyby: kurki, rydze
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jurcio6 » poniedziałek, 7 października 2013, 09:42

No to pojechaliśmy z żonką i teściem :) W sumie 3 wiaderka grzybków + 2 reklamóweczki rydzy :)

Byliśmy w sobotę w okolicy Piekoszowa na jakieś 4 godzinki (miały być 2, ale nie mogliśmy wyjść... jak tu ominąć grzyby?!). Początek niezbyt obiecujący - pustynia, ale chwilę potem zaczęliśmy ciachać podgrzybki brunatne i zajączki - masę zajączków. Międzyczasie wpadło trochę opieńki, jakieś pojedyncze maślaczki. Dopiero koło 14 zaczęły się trafiać prawdziwki (nie wiem, czy wcześniej mieliśmy pecha, czy po prostu zaczęły wychodzić jak już dobrze przygrzało). W liściastym zagajniku wpadło jeszcze kilka koźlarzy (babki i białe). Na koniec, w rowie, natrzepaliśmy dwie siatki przeróżnych rydzyków (największy ok. 20cm obwód :shock: ).

W efekcie w 3 osoby w 4 godziny zebraliśmy: 1,5 wiadra podgrzybków, 0,5 wiadra opieńki, ok. 15 koźlarzy, 10 maślaków, 20 prawdziwych no i te 2 reklamóweczki rydza (mogło być ok. 70 sztuk) - ilości podaję "na oko" - nie mam zboczenia żeby liczyć grzyby :P

Elegancko, żona już krzyczy, że dość grzybów, także raczej to był jeden z ostatnich wypadów - zbierać lubię, ale jeść średnio, więc więcej nam nie potrzeba :P


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 7 października 2013, 09:50

gregforet :brawo: :beer:
jurcio6, :brawo: :beer: co jak co , ale rydzyków to mi brakuje :)
jurcio6 pisze: - zbierać lubię, ale jeść średnio, więc więcej nam nie potrzeba :P
:D
dlatego ja zaprzestałem szaleństwa po 80-100 km i ograniczam się do zbiorów słoiczkowych ;) 2-3 na jeden rzut :roll: ewentualnie suszenie :mrgreen:



jurcio6
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 2 października 2012, 10:54
Ulubione grzyby: kurki, rydze
Lokalizacja: Kielce

Post autor: jurcio6 » środa, 9 października 2013, 15:43

Heh, my większość suszymy. Znając życie, to pewnie się jeszcze wybiorę kilka razy do lasu, bo nie wytrzymam, ale na celownik wezmę już tylko i wyłącznie prawdziwki - żadnych podgrzybków ani innych maślaków czy opieniek :P



tomek9876
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 28 września 2013, 19:35

Post autor: tomek9876 » niedziela, 13 października 2013, 18:23

Najechałem się kawał drogi na ten Ruski Bród gdzie miały być prawdziwki(jakieś 70km) i nic.Trzeba znać konkretne miejsce gdzie chodzić.Powiedzenie,że tu czy tam rosną nic nie da,jeśli się tam nie pojedzie i nie pokaże palcem,miały być grzyby wszędzie w lasach koneckich a wyszło słabe grzybobranie.
Jak jest jakaś dobra dusza co zdradzi swoje miejsce na prawdziwki to proszę PW,będę bardzo wdzięczny,bo już najeździłem się chyba wszędzie co było opisane na forum z marnym skutkiem,nigdy nie trafiłem dokładnie tam gdzie trzeba.W tym sezonie znalazłem chyba tylko 6 prawdziwków,a zebrałem już kilka dużych wiader grzybów,do tej pory nie mam miejsca gdzie są prawdziwki... :(


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » niedziela, 13 października 2013, 19:03

tomek9876, ja Tobie nie pomogę :( prawdziwków znalazłem z 20 -cia :oops: a johnny ze Stąporkowa wyjechał chyba na dłuższy urlop od Forum :mrgreen:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat