Na grzyby Śląsk, Małopolska

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8199 razy
Pochwalony: 20002 razy
Kontakt:

Postautor: Paweł » piątek, 15 sierpnia 2014, 09:54

barnab, 20l :o :kurka: :kurka: :kurka: :ok: :brawo: :brawo: :beer: :beer:

Awatar użytkownika

barnab
Grzybeczek
Grzybeczek
Pochwalony: 83 razy

Postautor: barnab » piątek, 15 sierpnia 2014, 12:35

NOOOO :jupi: pierwszy raz w życiu udało mi się tak trafić :D i wszystko na około 100 metrach kwadratowych. miejsce było porośnięte mchem trawą paprociami małymi świerkami i średnimi brzozami z bukiem :D znalazłem podobne miejsce troche dalej od tego i klops nie rosły w nim kurki. Ale po tym zbiorze już rozumiem czemu mówią że jak jest wysyp kurki w Bieszczadach to można kosić kosą hihihi ja trafiłem tak koło siebie

sadam
Zarodnik
Zarodnik
Pochwalony: 2 razy

Postautor: sadam » piątek, 15 sierpnia 2014, 14:36

Okolice Nowego Wiśnicza,3 osoby.
Ja:
Pół kosza kolczaka,pół kosza kurek,11 ceglaków,reklamówka zielonych gołąbków i 6 kozaczków.
Prawdziwki -ok.10 szt-wszystkie robaczywe.
Kurki to pieprzniki rdzawiejące...występowanie dokładnie jak u barnaba...wzgórek pokryty żółcią...było tyle tego ,że braliśmy tylko wybrane okazy,pewnie większa część została w lesie.
Pierwszy raz zbierałem te kolczaki,bo choc już w zeszłym roku miałem go w rączce to jakaś doza nieśmiałości była co do zebrania delikwenta,ale po wczorajszej analizie obrazkowej nie może być pomyłki...chyba ...
Co do zielonych : w zyciu zebrałem ich pewnie ze 3-4 sztuki,tak ze 20-25 lat temu i z tego co pamietam to poszły od razu u dziadków na blachę .W końcu dziś sie przemogłem i zacząłem je pozyskiwać.Sos z gołąbków przedni....był... :lol:.
Pozostali-podobnie,w zalezności komu ile sie chciało zbierać kurek.

Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Postautor: Agorszczyk » poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 22:26

garry,
W Pradłach miejscowi stoją z kurkami i borowikami, ale grzybów niewiele pod lasem ludzi też nie widać.

Klasyfikator grzybów

Jimii
Zarodnik
Zarodnik

Postautor: Jimii » czwartek, 21 sierpnia 2014, 11:27

Był ktoś na dniach w Koszęcinie , Kaletach lub pobliskich lasach ?

petrzik
Zarodnik
Zarodnik

Postautor: petrzik » czwartek, 21 sierpnia 2014, 15:27

Bargłówka i Trachy pokazały sie młode prawdziwki i kożlarze czerwone, może to nie wysyp, ale można coś pozbierać :D półgodzinki szybkiego spaceru w deszczu i 11 prawdziwkow i ok 20 kożlarzy. Prawdziwki wszystkie zdrowiutkie a czerwone połowa z lokatorami. Mam pytanko do forumowiczów' był ktoś już w Zawadzkim lub w okolicach Toszka na grzybkach? Pozdrawiam

Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Ulubione grzyby: marynowane ;]
Pochwalony: 6 razy

Postautor: Tonik » niedziela, 24 sierpnia 2014, 15:26

Czy ktoś mógłby polecić sprawdzone tereny w okolicach Klucz, Wolbromia?
Dzisiaj byliśmy w Kluczach. Zatrzęsienie koźlarzy po tych deszczach. Do tego kurki i w kilku miejscach naprawdę fajne ilości słoikowych maślaków. Zdecydowanie najlepsze grzybobranie w tym roku mimo padającego prawie cały czas deszczu. Polecam w nadchodzącym tygodniu te tereny. Przy drodze trochę przetrzepane, ale polecam wejść głębiej, najlepiej z kompasem :)

Awatar użytkownika

forra6
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Ulubione grzyby: duże i zdrowe
Pochwalony: 55 razy

Postautor: forra6 » wtorek, 26 sierpnia 2014, 07:56

Gdyby ktoś był w Beskidzie Wyspowym w najbliższych dniach, proszę o info nt występowania mleczajów jodłowych, oraz zdrowotności borowików

Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki

Postautor: Tonik » piątek, 29 sierpnia 2014, 16:37

Panie i panowie może ktoś wie jak się grzybki mają w lasach w okolicach Siewierza, Mierzęcic, Zendka? Jutro na pewno gdzieś jadę i nie wiem, czy walić na Klucze gdzie tydzień temu wysypało kozakami i maślakami, czy może uderzyć na podgrzybki w drugą stronę?

Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Pochwalony: 179 razy

Postautor: johnny40 » piątek, 29 sierpnia 2014, 19:02

Tonik , tydzień temu byłem w okolicy Siedlca i zero podgrzybka było, jedynie koźlarze i trochę prawych.

kto nie pyta ten błądzi po lesie

Awatar użytkownika

nebukadreccar
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Ulubione grzyby: Rydz
Pochwalony: 54 razy
Kontakt:

Postautor: nebukadreccar » poniedziałek, 1 września 2014, 08:45

Był ktoś może w okolicach Rud raciborskich? Jakie tam grzybki można spotkać?

Zapraszam do wirtualnej wycieczki Krisa

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

billylodz
Zarodnik
Zarodnik

Puszcz niepołomicka

Postautor: billylodz » poniedziałek, 1 września 2014, 09:37

Witam

Byłem w Sobotę i Niedzielę od wschodniej strony na wysokości Baczków
B dużo podgrzybków, chodziłem z dziećmi na skraju lasu, w 1,5h 150 -200 szt
dużo robaczywych ale można naciąć

Pozdrawiam

Matterk
Zarodnik
Zarodnik
Ulubione grzyby: maślaki

Postautor: Matterk » poniedziałek, 1 września 2014, 12:10

Panie i panowie może ktoś wie jak się grzybki mają w lasach w okolicach Siewierza, Mierzęcic, Zendka? Jutro na pewno gdzieś jadę i nie wiem, czy walić na Klucze gdzie tydzień temu wysypało kozakami i maślakami, czy może uderzyć na podgrzybki w drugą stronę?
W Siewierzu byłem w piątek i grzybów było sporawo ale bez szaleństwa. Przegląd różnego rodzaju - maślaki w młodnikach, młode podgrzybki, 5-6 prawdziwków (nogi robaczywe) kozaki w okolicach brzóz, maślaki żółte pod modrzewiami i kania sztuk 1 na obrzeżu lasu i łąki. Teren - środek lasu wjazdem od strony Siewierza (za torami). Czy ktoś był może w tych lasach w ostatnich dniach?

Tonik
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki

Postautor: Tonik » poniedziałek, 1 września 2014, 19:22

Sobota i niedziela to wizyty w lasach w Zendku i Strąkowie. Podgrzybek ściele się gęsto w niektórych miejscach, a i prawdziwków można naciąć, te drugie jednak spore zarobaczywienie, chociaż trafiły się też większe sztuki w dobrym stanie.

steru
Zarodnik
Zarodnik
Pochwalony: 1 raz

Postautor: steru » poniedziałek, 8 września 2014, 13:58

W niedzielę wybrałem się do Strąkowa który poleciał Tonik i muszę przyznać że było całkiem nieźle. Masa podgrzybków, sporo kozaków i kilka prawdziwków. Minus taki że połowa znalezionych grzybów zarobaczona i nie nadająca się do zabrania do domu. Wiele grzybów w lesie spleśniałych, prawie żadnych młodych ale mega przyjemnie spędzony niedzielny poranek :) Polecicie jeszcze jakieś miejsca w okolicy? Wracając na Sosnowiec przy każdym wjeździe do lasu w okolicach Zendka bardzo dużo samochodów, tam gdzie ja byłem cisza i spokój.

Wróć do „Występowanie grzybów”