Na grzyby Śląsk, Małopolska

Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » sobota, 6 października 2012, 19:50

barbra, przeca to sztuczne. :hyhy:
A w Zawierciu i obok coś rośnie ? Bo po 23 h. jadę na Zawiercie a duchów się nie boję. :w00t:


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

barbra
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5771
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 20:31
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » sobota, 6 października 2012, 20:45

Zenit pisze:no to będziemy mieli niusik
no pewnie, że tak :) ale nie wiem czy dam radę dzisiaj :)


Awatar użytkownika

barbra
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5771
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 20:31
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » sobota, 6 października 2012, 20:46

Ząbek pisze:Bo po 23 h. jadę na Zawiercie a duchów się nie boję.
:lol: :lol: :lol: no cóż latarka na głowę i w las ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 6 października 2012, 20:46

barbra pisze:ale nie wiem czy dam radę dzisiaj :)
spokojnie jutro jest też dzień :) Koniec świata jest dopiero za 2 miesiące :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

barbra
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5771
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 20:31
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » sobota, 6 października 2012, 20:48

Zenit pisze:spokojnie jutro jest też dzień
i też wybieram się do lasu ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 6 października 2012, 20:50

barbra pisze:i też wybieram się do lasu ;)
tego byłem prawie pewny... ja niestety dziś i jutro idę na noc do pracy... ale w poniedziałek jazda na grzyby :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

CRIMSON
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 09:42
Lokalizacja: KrK
Pochwalony: 7 razy

Post autor: CRIMSON » sobota, 6 października 2012, 21:21

Ja właśnie wróciłam z udanego grzybobrania 2 dni biegania po lesie :ok:
Grzybów mnóstwo ludzi też :mrgreen: ale dało radę ! Starczy dla wszystkich :p
Pogoda przepiękna o ile w tygodniu trochę padało to teraz znowu sucho !
Czekam na deszcz :) pozdrawiam grzybiarzy :ok:


Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » sobota, 6 października 2012, 21:28

barbra pisze: no cóż latarka na głowę i w las ;)
Auto mapa mi tu pokazuje że po drodze przez lasy będę jechał to się wrypię w las, reflektory na ful i będę zbierał. :lol:
Jutro że jakoby jest niedziela więc raczej będę omijał pastwiska samochodów przy drodze ale gdyby ktoś widział mojego zielonego rumaka z klubową naklejką na du...eee na tylnej szybie to wołać. Powywalam wam szlachetne z koszyków, toreb, wiaderek i reklamówek. :mrgreen: Ewentualnie pomogę przed ucieczką w zaświaty ( trujące )


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

bufi
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2012, 16:04
Ulubione grzyby: Rydz i jeszcze raz Rydz .
Lokalizacja: Olkusz
Pochwalony: 2 razy

Post autor: bufi » sobota, 6 października 2012, 22:17

Ząbek pisze:barbra, przeca to sztuczne. :hyhy:
A w Zawierciu i obok coś rośnie ? Bo po 23 h. jadę na Zawiercie a duchów się nie boję. :w00t:
W okolicach Podlesic 3 dni temu kosiłem Prawe i Podgrzybki , co teraz się dzieje nie wiem . :)


Awatar użytkownika

barbra
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5771
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 20:31
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » sobota, 6 października 2012, 22:21

Zenit pisze:ale w poniedziałek jazda na grzyby
super :ok: na pewno dopiszą, mamy w końcu polską, złotą jesień :)


Awatar użytkownika

barbra
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5771
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 20:31
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » sobota, 6 października 2012, 22:31

Ząbek pisze:będę omijał pastwiska samochodów przy drodze ale gdyby ktoś widział mojego zielonego rumaka z klubową naklejką
wiesz ta klubowa naklejka zobowiązuje do tego, aby dobrze znać się na grzybach, przekonałam się dzisiaj w lesie. Naklejkę mam na samochodzie, ale też naszywkę na moim leśnym kapeluszu. Podszedł do mnie dzisiaj facet i pyta się co mam w koszyku, więc mu powiedziałam - koźlarze babki, maślaki sitaki, klejki różowe, borowiki szlachetne itd. Ok podziękował i poszedł :) po jakiś 15 minutach znowu mam tego gościa przed sobą z grzybami w ręce :p Pyta się co to za grzyby, a miał w ręce maślaki pstre i sitarze, więc mu odpowiedziałam, bo akurat wiedziałam :) ale to zdarzenie uświadomiło mi jak wielu grzybiarzy zbiera grzyby nie mając pojęcia co zbierają i chwała tym co się pytają :)


Awatar użytkownika

Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » niedziela, 7 października 2012, 01:43

Nio i widzisz ? Gościu skorzystał i chwała Ci za to. :ok:
Ze mną to w lesie trza ostrożnie, ostatnio wysłałem pazerniaka w gąszcz i chwasty czyli leśną łąkę żeby pozwiedzał pustki bez grzybów a przedwczoraj spotkałem starsze małżeństwo. Gość z lekka przyłamany bo wyciągnął żonę na grzyby a tu kicha w tej części lasu.
Więc ich podprowadziłem "za drogę" bo wiedziałem że tam koźlarzy i maślaków nazbiera. Pochodziłem z nimi jakieś 10 min i już mieli 6 koźlarzy i poletko maślaków. Facet serdecznie podziękował i od razu im się minki ucieszyły. :)
A co mi powiedział to sobie zostawię dla siebie. :hyhy:


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;

Piotrd
Hubiak
Hubiak
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 10:35
Imię: Piotr
Lokalizacja: łódzkie
Pochwalił: 10 razy
Pochwalony: 107 razy
Kontakt:

Post autor: Piotrd » niedziela, 7 października 2012, 08:14

Byłem wczoraj na Jurze, przy drodze ze Złotego Potoku do Żarek stali handlarze z borowikami, ogromnymi koźlarzami, podgrzybkami i rydzami, raczej zbieranymi na miejscu.


Awatar użytkownika

krasnoludek
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 4 października 2007, 18:47
Ulubione grzyby: muchomor czerwony
Lokalizacja: Gliwice
Pochwalony: 3 razy
Kontakt:

Post autor: krasnoludek » niedziela, 7 października 2012, 11:43

barbra pisze:krasnoludek, ładnie nagrzybiliście
Dziękuję Barbra
barbra pisze:aż ci zazdroszczę Przyjemnego spacerku
Ostatnie dni w lesie nie mozna zaliczyć do przyjemnych.Pazerniaki cały czas Cię obserwują,wystarczy że schylisz się raz,dwa po grzybka,a już są koło Ciebie i beszczelnie wyzbierają Tobie z przed nosa :doh:

Zenit dziękuję
Zenit pisze:Na wyjazd do Puszczy Noteckiej biorę laptopa
To dobrze ROTFL bo ja nie mam laptopa a na czymś muszę się podszkolić :)
Zenit pisze:będziesz tam miała zieloną szkołę wstawiani fotek
Musisz zabrać ze sobą relanium bo nie gwarantuję że wytrzymasz z taką roztrzepaną uczenicą ROTFL :doh: ja beczułkę juz mam przygotowaną :beer:
gregforet pisze:Krasnoludek
Pełen podziw
Gregforet dziekuję ;)
barbra pisze:Dzisiaj - lasy cysterskie - borowiki, kanie, podgrzybki, maślaki i koźlarze
Barbra pięknie :brawo: wkońcu trochę wiecej nagrzybiłaś jak koszyczek do święconki :brawo: :brawo: życzę dalszych owocnych takich dni

Jak pisałam w piątek pojechaliśmy do naszego lasku.W lesie byliśmy po godz.11.00.Na poboczu dużo wiecej samochodów stoi niż w środę.Parkujemy i my.Powoli bez pośpiechu wyciagamy nasze koszyki: Piotr na podgrzybki a ja na maślaczki które pozostawilismy we wtorek w zagajniku,kanapki w koszyk,gumiaczki na nogi,aparat na szyję i w drogę.Do zagajnika mamy jakieś trzy kilometry drogi.Po drodze odwiedzamy nasze miejscówki,ale niestety tylko pojedyńcze grzybki napotykamy.Oddaliłam się od Piotrusia by sprawdzić jeszcze kilka miejscówek ale napotykam się na grzybiarzy wiec postanawiam wyjść z tego lasu i udać sie w młodnik bo wiem że tu spokojnie nie pochodzę.
Kiedy dochodzę do drogi leśnej widzę Piotrusia jak kręci się tuż przy drodze.Pomyślałam sobie znalazł miejsce zagrzybione.I się nie pomyliłam ponad 50 podgrzybka z tamtąd wyciągnął.Ruszamy dalej,przed nami jeszcze kilka naszych miejscówek.które chcemy sprawdzić.Ukradkiem żeby nas inni nie zauważyli oddalamy się od zatłocznonego lasu.
Pierwsza nasza miejscówka spalona dwie kobiety zbierają tam grzybki ale po drodze i nam wpada coś do koszyka.Mijamy ten las wchodzimy do następnej miejscówki Piotra i tam spokojnie sobie zbieramy to co inni pozostawili.Skrajem lasu mija nas Facet z pełnym wiadrem maślaczków.No cóż pomyślałam szkoda naszej drogi w młodnik bo są jednak grzybiarze co maślaczki zbierają.Ale niedaleko młodnika mamy nowe miejsce podgrzybkowe,które odkryliśmy we wtorek i tam ponad setkę grzybasków zebraliśmy w promieniu 10m więc warto sprawdzić.Docieramy do tego miejsca rozglądamy się na wszystkie strony i nagle znajduję pierwszego grzybka,jest i drugi,trzeci.Piotr równierz trafia na grzybki.Są tak małe,że ledwo widać je w ściółce.Pozostawiam Piotra samego w tym miejscu i idę dalej szukać może więcej jest w tym lasku takich zagrzybionych miejsc.Niestety im dalej tym gorzej z grzybkami.W oddali widzę kobietę i mężczyznę idących w miejce w którym pozostawiłam Piotra.Pomyślałam sobie nasze nowe miejsce musi być i ich grzybnym miejscem skoro zmierzają w tym kierunku.Sprytnie odcięłam im drogę do miejscówki,choć przyznam nie było to łatwo.I miałam ich na muszce :lol: Obserwując moich towarzyszy z oddali zauważyłam że i oni trafili na małą miejscówkę bo zaczęli zbierać.A wiec Piotr jest już bezpieczny i spokojnie spenetruje grzybne miejsce.I ja zaczęłam się już spokojnie rozglądać za grzybkami.Idac pomału trafiam na małą miejscówkę wyciągam jednego,drugiego w oddali widzę trzeciego grzybka.Moi towarzysze byli również czujni.Zauważyli że i ja się schylam po grzybki więc szybko podążyli w moim kierunku i nagle zaczęli przed nosem wyciagać moje znalezione grzybki.Kobieta mówi do mnie że jest mało grzybów choć miała prawie pełne wiaderko,facet również.Ja wkoncu nie wytrzymałam i jej mówie ze Boga się nie boi.Jak może mówić że jest mało grzybów jak ma prawie pełne wiaderko.Ja to co innego i pokazuję jej mój koszyk w którym tak naprawde była jedna kania, dwa podgrzybki i jeden kozak.A do tego bezczelnie podeszli mi pod nos zbierając moje znalezione grzybki.Nagle facet mówi do mnie ja jestem ZAWODOWCEM i te grzybki które koło mnie rosły to ja ich bym nie dostrzegła. :doh: Kilka niemiłych słów mu powiedziałam po czym szybko się oddalił z żona a ja z Piotrusiem też juz postanowiłam wyjść z tego lasu i odwiedzić młodnik.Co się okazało dobrym wyborem.W naszym młodniku maślaków bez liku.Pół kosza wytargałam maślaczków Piotr oczyścił je i najwyższy czas wracać było do samochodu.Godz 16-ta w lesie zaczyna panować szaruga pomimo słonecznego dzionka.Kiedy dotarlismy do samochodu okazało się że pobocza puste tylko jedyny nasz Fredziu stoi.Zadowoleni z wyprawy wracamy do domku wspominamy zawodowca i śmiejemy się ze nie tylko kolonusy ale i zawodowcy juz biegają w lesie.Chyba i my musimy podszkolić sie w zbieraniu :p


Pozdrawiam serdecznie....
Anna
https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2/Anna/2012/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

piaskowka
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 83
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 21:24
Ulubione grzyby: borowik, podgrzybek
Lokalizacja: Miechów
Pochwalony: 2 razy

Post autor: piaskowka » niedziela, 7 października 2012, 18:51

Witam po dłuższej przerwie.
W sobotę tydzień temu zero grzybków. W czwartek pojawiły się grzybki. Już w piątek 12 litrów drobnych podgrzybków ale za to jakich ... :ok:
Wczoraj dwie godziny w czwórkę po wielkim koszu podgrzybków, zostało mało do suszenia wszystko w marynatę. Martwi mnie jedno, nie widać tych kilkumilimetrowych grzybków. Czyżby to miał być koniec grzybobrania w mojej okolicy?


Dlaczego kurki są tak poszukiwane?
Bo to grzyby wielokrotnego użycia!
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat