Okolice Łodzi

Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek
Ulubione grzyby: borowik sosnowy, kanie, rydze
Pochwalony: 4 razy

Gdzie te grzyby?

Post autor: mishello » piątek, 25 września 2015, 09:38

Wojtas pisze:Mój i Przemka, dzisiejszy zbiór :eat: Obrazek
---
chłopaki zdradźcie w jakich lasach byliście? nie znam za bardzo terenów na grzyby w okolicy,
więc chodzisz mnie naprowadźcie gdzie cokolwiek mógłbym znaleźć.....
:borowik:

Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2717 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » piątek, 25 września 2015, 18:25

77ewa77 pisze:Nieśmiało zapytuję, czy ktoś zabrałby mnie na wypad w okoliczne lasy ..?
Ja Ci raczej nie pomogę, gdyż jestem samotnym wędrowcem, robię wiele kilometrów podczas wędrówek i ciężko za mną nadążyć. Są tu chyba tacy co z chęcią Cię zabiorą na grzybki.
mishello pisze: chłopaki zdradźcie w jakich lasach byliście? nie znam za bardzo terenów na grzyby w okolicy,
więc chodzisz mnie naprowadźcie gdzie cokolwiek mógłbym znaleźć.....
W 3 dni odwiedziłem 5 lasów, jeżdżę wszędzie gdzie na mapie zielone zobaczysz, szukam miejsc gdzie mało ludzi łazi, gdyż bardziej niż grzybów szukam spokoju. Napisz gdzie samemu jeździsz a powiem Ci czy te lasy odwiedzam.

Dzisiejsze fotki z pikniku nad rzeką.
Obrazek

77ewa77
Zarodnik
Zarodnik
Ulubione grzyby: borowik, koźlarz czerwony

Post autor: 77ewa77 » piątek, 25 września 2015, 21:56

Wojtas pisze:
Ja Ci raczej nie pomogę, gdyż jestem samotnym wędrowcem, robię wiele kilometrów podczas wędrówek i ciężko za mną nadążyć. Są tu chyba tacy co z chęcią Cię zabiorą na grzybki.

To byłbyś pierwszą osobą w moim życiu, za którą nie udało mi się nadążyć :lol: Ale dzięki za odpowiedź i obfitych zbiorów :)

Awatar użytkownika

Wojtas
Kontakt:

Post autor: Wojtas » sobota, 26 września 2015, 15:36

Różności z dzisiaj.
Obrazek

Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: mishello » niedziela, 27 września 2015, 12:28

Mała wycieczka do Rydzyn i Bud Dłutowskich...marnie. kilka podgrzybków i kania...
Niestety cały czas zbyt sucho.... A jak w tym Roku Rososzyca, żadnych doniesień z tamtych okolic?
pod koniec tygodnia planuje wyjazd w stronę Spały/Opoczna.... może jakieś doniesienia z tamtych okolic???
:muchomorek: :muchomorek: :muchomorek:

shprot
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 3 razy

Post autor: shprot » poniedziałek, 28 września 2015, 10:34

mishello pisze: pod koniec tygodnia planuje wyjazd w stronę Spały/Opoczna.... może jakieś doniesienia z tamtych okolic???
Byłem w okolicach Królowej Woli/Poświętne w piątek. Wyjazd traktowałem jako poznanie lasów ponieważ byłem tam pierwszy raz. Nastawiłem się na miejscówki borowikowe, jednak całość wycieczki zamknęła się w dużych lasach sosnowych. Efekt, około 300 podgrzybków brunatnych głownie na mchach, w jagodach. Lokatorzy w około 5% grzybków.
Duża ilość małych podgrzybków. 8 szt borowików znalazłem w trawie przy drodze. Na takie rekonesansowe wypady następnym razem będę brał rower - znacznie zwiększę sobie zasięg.

Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: mishello » poniedziałek, 28 września 2015, 12:26

shprot pisze:
mishello pisze: pod koniec tygodnia planuje wyjazd w stronę Spały/Opoczna.... może jakieś doniesienia z tamtych okolic???
Byłem w okolicach Królowej Woli/Poświętne w piątek. Wyjazd traktowałem jako poznanie lasów ponieważ byłem tam pierwszy raz. Nastawiłem się na miejscówki borowikowe, jednak całość wycieczki zamknęła się w dużych lasach sosnowych. Efekt, około 300 podgrzybków brunatnych głownie na mchach, w jagodach. Lokatorzy w około 5% grzybków.
Duża ilość małych podgrzybków. 8 szt borowików znalazłem w trawie przy drodze. Na takie rekonesansowe wypady następnym razem będę brał rower - znacznie zwiększę sobie zasięg.
shprot - WYSŁAŁEM CI PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ.....

shprot
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 3 razy

Post autor: shprot » poniedziałek, 28 września 2015, 16:23

mishello pisze: shprot - WYSŁAŁEM CI PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ.....
poszła odp.

Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: mishello » wtorek, 29 września 2015, 08:17

shprot - dzięki.
zeszły rok to była prawdziwa wymiana informacji.... niestety nie wiedząc dlaczego, w tym roku cisza na forum....
:borowiczki: :ceglaś: :grzyb1:

Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » wtorek, 29 września 2015, 17:27

mishello, trochę po czasie, ale na pewno na grzyby jeszcze nie jest za późno :P W okolice Spały możesz spokojnie ruszać. Lasy wilgotne, widać, że żyje. Bardzo dużo podgrzybków w mchu i jagodzinach, natomiast w młodnikach iglastych i liściastych trafiają się borowiki i koźlarze. Ogólnie w lesie bardzo dużo różnych gatunków grzybów, więc widać, że las ma się dobrze po suchym lecie. W tamtych rejonach bardzo dużo ludzi, ale jest taki wysyp, że każdy wyniesie coś dla siebie. Nigdy nie byłem w okolicach Opoczna, więc nie wiem, ale w sumie nie jest tak daleko od Spały, więc może być podobnie, czyli dobrze.
W bliskiej okolicy Łodzi już o wiele gorzej, w Grotnikach susza, w okolicach Pabianic susza. Można tam coś nazbierać, ale trzeba zejść wiele kilometrów i zbierać różne grzyby, bo jak się człowiek nastawi jedynie na podgrzybki lub koźlarze to może ledwo co zakryć dno koszyka. Trzeba mieć szczęście i trafić na jakieś miejsce, gdzie jednak susza nie dała się tak we znaki.

Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: mishello » środa, 30 września 2015, 10:41

Dzięki na informacje:) napewno się przydadzą, byćmoże jutro wybiorę się w tamte okolice.... może masz jakieś szczególne miejsca do polecenia, bo nigdy tam nie byłem....?
P.S.
Byłem w okolicach Pabanic/Dłutowa i naprawde susza, grzybów jak na lekarstwo, przez 2h 20 podgrzybków i 1 kania...

Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » środa, 30 września 2015, 13:28

Ja zawsze wybieram się za Spałę, w Inowłodzu w prawo i w lewo na Radom - za Fryszerką jedzie się długo drogą przez las i zawsze gdzieś tam się zatrzymuję. Przeważnie sosny z mchem i co jakiś czas młodniki. Jest tam duży obszar leśny i wydaje mi się, że na całym obszarze jest grzybowo. Słyszałem też, że w lesie liściastym po prawo tuż za Spałą trafia się dużo borowików, ale nie sprawdzałem tego miejsca.
Ogólnie te tereny spalskie i za Inowłodzem są na maksa grzybowe, bo nie dość, że po prostu wyglądają na takie to jak się jedzie tą główną drogą po południu to pełno grzybiarzy przy trasie z koszami grzybów do sprzedaży.

Ja w sobotę byłem też właśnie w okolicach Dłutowa. Sucho i sporo kilometrów w nogach, ale zebrałem kilka borowików ceglastoporych, kilka szlachetnych, kilka podgrzybków, kilka kań, sporo maślaków pstrych. Znalazłem też kilka pni obrośniętych ładnymi opieńkami i łuszczakiem zmiennym. Przy drodze leśnej trafił się też jakiś zajączek i maślak zwyczajny. Ale to wszystko miejscami, jeśli się na takie trafiło. Innych grzybów praktycznie brak. Dla porównania w spalskim lesie od groma różnych grzybów na każdym kroku.

Awatar użytkownika

mishello
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: mishello » środa, 30 września 2015, 19:44

chęci mi narobiłeś... jutro wybieram się w okol Inowłodza, mam nadzieję, że coś znajdę... słyszałem też że własnie za Inowłodzem e okolicy szańca Hubala prawdziwki się trafiają.... no muszę sam poobserwować te tereny

Awatar użytkownika

Wojtas
Kontakt:

Post autor: Wojtas » środa, 30 września 2015, 21:53

Krakus pisze:Ogólnie te tereny spalskie i za Inowłodzem są na maksa grzybowe, bo nie dość, że po prostu wyglądają na takie to jak się jedzie tą główną drogą po południu to pełno grzybiarzy przy trasie z koszami grzybów do sprzedaży.
Unikam tłumów, wolę mniej owocne grzybowo lasy i zero tłoku.
Krakus pisze:Ja w sobotę byłem też właśnie w okolicach Dłutowa.
Czy po lesie chodziłeś w niebieskiej czapeczce ?

Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Imię: Adrian
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » środa, 30 września 2015, 22:03

Wojtas pisze:Krakus napisał(a):
Ja w sobotę byłem też właśnie w okolicach Dłutowa.

Czy po lesie chodziłeś w niebieskiej czapeczce ?
No to już by były po prostu jaja :D

Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat