WARSZAWA i okolice / MAZOWSZE - Gdzie na grzyby?


muniek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 21 września 2013, 13:50
Ulubione grzyby: podgrzybki, koźlaczki

Post autor: muniek » niedziela, 13 października 2013, 12:33

6. Na obszarze Parku zabrania się:
- pozyskiwania, niszczenia lub uszkadzania roślin oraz grzybów (zbiór jagód i grzybów jest dozwolony wyłącznie dla miejscowej ludności na potrzeby własne w miejscach wyznaczonych przez dyrektora Parku)

Proszę, artykuł wzięty stąd: http://puszczakampinoska.blogspot.com/p ... n-kpn.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wyraźnie napisane, że miejscowa ludność może, więc... Maślaczek, Rodzina - z czym Wy macie problem? Z tym, że nie jesteście miejscowymi i nie możecie...?


Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 580
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:55
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » poniedziałek, 14 października 2013, 11:35

muniek pisze:wyłącznie dla miejscowej ludności na potrzeby własne
Ty jako ludność miejscowa oczywiście możesz w miejscach wyznaczonych przez dyrektora Parku. Nawet na rowerze. :lol:


Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)

muniek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 21 września 2013, 13:50
Ulubione grzyby: podgrzybki, koźlaczki

Post autor: muniek » wtorek, 15 października 2013, 21:14

Ironia to Twoje drugie imię :P


Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 580
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:55
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » środa, 16 października 2013, 13:57

muniek pisze:Ironia to Twoje drugie imię :P
to brzmi lepiej niż Jarosław :beer:


Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)

sobol
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 22 października 2013, 10:48
Ulubione grzyby: jakie znajde ;)

Post autor: sobol » wtorek, 22 października 2013, 10:56

Witam Panie i Panów
Mam tylko jedno malutkie pytanie czy gdzieś w okolicy Warszawy lub w promieniu do 100 kilometrów można z powodzeniem wybrać się na rydze ?
Pozdarawiam



Slavic87
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 17 października 2011, 23:46

Post autor: Slavic87 » wtorek, 22 października 2013, 23:19

na rydze to już raczej za późno, zostały ewentualnie gaski.



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » piątek, 25 października 2013, 17:03

jak wygląda sytuacja z grzybkami na obecną chwilę? Nie wiem, czy jest sens jutro iść. Są jeszcze podgrzybki, czy już tylko opieńki i ew. gąski. Jak z tymi gąskami, dalej zbieracie mimo informacji, że mają truciznę, która odkłada się m.in. w wątrobie?



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » sobota, 26 października 2013, 15:00

Wróciliśmy z grzybów z choszczówki, słabo, trochę podgrzybków, opieniek dużo mniej niż się spodziewaliśmy, parę gąsek siwych, jedna kania. To był ostatni raz w tym roku. Grzybiarzy wyjątkowo mało, dosłownie trzech i to w dużej odległości od nas.



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » czwartek, 5 czerwca 2014, 00:56

Witam po długiej przerwie! Wszedłem na portal z ciekawości zobaczyć, czy smardze w tym roku obrodziły, a tu ku mojemu zdziwieniu i zaskoczeniu w całej Polsce notowane lokalne wysypy grzybów w zasadzie jesiennych i to w dużych ilościach. Czy w Wawie i okolicach też pojawiły się grzybki? Przez sesję nie mam za dużo czasu na wałęsanie się po lasach, dlatego proszę o jakieś konkretne info. Pojechałbym do Białobrzegów lub na Choszczówkę, ale na darmo nie chce mi się tam fatygować. Tata był w lesie na rowerze tydzień temu, ale znalazł tylko jakieś 2 dziwne podsuszone, w miejscówkach typowo koźlakowych pustka. W lesie nawet nie było ludzi. Pozdrawiam! :eat:


Awatar użytkownika

Panda
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 19:06
Ulubione grzyby: koźlarz topolowy, borowik sosnowy
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Panda » sobota, 7 czerwca 2014, 16:54

Typowych lasów na tą porę roku co by zebrać fajne grzybki w okolicach Warszawy raczej mało. Spore szanse na miejscówkach koźlarzy pomarańczowych czy czerwonych. Brązowe były ale o pełnym koszu mogli myśleć tylko zawodowcy. Kurki w znanych miejscówkach mocno ruszyły - to jak w całej Polsce. Borowiki chyba często w jodłowym lesie (igły na zdjęciach:)) - jak znajdziesz w okolicach Warszawy to powodzenia.


Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1321
Rejestracja: sobota, 19 lipca 2014, 13:36
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » sobota, 2 sierpnia 2014, 11:24

We wtorek nazbierałem 2.5 KG. ale dziś już nic świeżego nie rośnie, i tak się dziwie że jeszcze są grzybki ...

niestety dużo starych, których nie zbierałem i część zjedzona :(

tutaj troszkę fotek : http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... ?g2_page=1" onclick="window.open(this.href);return false;


https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
Awatar użytkownika

Mazowszanka
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2014, 14:28
Ulubione grzyby: Podgrzybki, borowiki, koźlarze, maślaki, piaskowce
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalony: 37 razy

Post autor: Mazowszanka » wtorek, 5 sierpnia 2014, 13:32

Kurczę, muszę dokupić nowe akumulatorki do aparatu, bo tamte są już do niczego, a wczoraj było co fotografować ! Zrobiłam zdjęcie komórką, ale nie mam kabelka żeby to wgrać do komputera :( Wczoraj mimo fatalnego samopoczucia (zapalenie ucha) wybrałam się do mojego ulubionego lasu Chojnowskiego (ulubionego dlatego, że mam najlepszy dojazd :D ) i nie żałuję :jupi: :jupi: :jupi: Najwięcej oczywiście jak zwykle podgrzybków złotawych, na szczęście nie wszystkie zjedzone przez robaki :mrgreen: Ale trafiły się też 3 maślaki, w tym jeden bardzo pokaźnych rozmiarów, koźlarz grabowy z wielkim kapeluszem i piękny piaskowiec modrzak :D No i znalezisko mojej mamy - 2 podgrzybki brunatne - giganty, niestety nie do wykorzystania, bo całe od środka robaczywe :placze: Wy też zauważyliście że im mniejszy rozmiar podgrzybka tym lepszy jego stan ?
No to dzisiaj będą na obiad grzybki w śmietanie z ziemniaczkami - pycha :eat: :P



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » czwartek, 28 sierpnia 2014, 11:16

Witam, ruszyło coś w bezpośredniej okolicy stolicy? Czytam, że w Mińsku wysyp, a jak byłem parę dni temu na przejażdżce rowerowej po białołęckich lasach, to znalazłem 2 podsuszone kurki :cry:


Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1321
Rejestracja: sobota, 19 lipca 2014, 13:36
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » czwartek, 28 sierpnia 2014, 12:47

Ja w zeszłym tygodniu przelotem byłem w Otwocku, to pachniał mi las jak nie powiem ... ale nie miałem okazji zwiedzić choć 1m2 :(

a u nas w mińsku :)

Obrazek


https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)

pandaaa
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 17:01
Ulubione grzyby: Prawdziwki

Post autor: pandaaa » piątek, 29 sierpnia 2014, 17:06

Czy ktoś może mi udzielić informacji jak jest w okolicach Wyszkowa? ;)

Ogólnie zastanawiam się nad podgrzybkami, bo tak jak patrzę na forum to chyba sezon już jest całkiem zaczęty?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat