Fotorelacje z grzybobrań

Spoke
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki

Post autor: Spoke » czwartek, 16 września 2010, 23:24

Sensibility,
na tyle zdobyczy jedną możesz odpuścić. Chyba, że chcesz dojść co to jest na 100 %.

Zygmunt ,

http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/679300" onclick="window.open(this.href);return false; ... +stole.jpg
Masakra o_o , przyślij mi jedną rydze - ja nigdy nie znalazłem
Gratulacje !!!

http://www.forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?t=11979" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapraszam
Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5878 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 16 września 2010, 23:27

Spoke pisze:na tyle zdobyczy jedną możesz odpuścić.
I pewnie tak zrobię. Już obczytuję tę czubajkę gwiaździstą a atlasie. Przy okazji bym się nauczyła ją rozpoznawać. Bo w sumie rosła oddzielnie, tylko sama a 5 metrów dalej rosło 9 kani. A ja jestem dokładna, dlatego drążę. :)

Spoke
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki

Post autor: Spoke » czwartek, 16 września 2010, 23:35

Dokładnie sprawdź barwy , ja byłem pewien po przekrajaniu umyciu i zostawieniu na 15 minut przed smażeniem :

Obrazek

Była pyszna, a od niedawna zacząłem zbierać

http://www.forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php?t=11979" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapraszam
Awatar użytkownika

Ząbek
Ulubione grzyby: wszystkie
Pochwalony: 519 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » czwartek, 16 września 2010, 23:38

A ja sobie dziś pojechałem przed siebie. :mrgreen: Przejechałem Sławków zahaczając o ruinki zamku i pojechałem dali. :D
Po drodze, znaczy się w okolicach Bukowna stały całe stada aut a że tam lasy z deczka duże więc pazerniaków nie brakowało. Sam się zatrzymałem na godzinkę, wyskoczyłem w las, porobiłem trochę fotek, powąchałem lasu a ponad połowę anużki koźlarzy i podgrzybków ( bo tyle miałem, wszak dla mnie fotki ważniejsze :mrgreen: ) oddałem starszej przemiłej babci którą napotkałem po drodze. I jest gicio. :mrgreen:

Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

miszelo
Grzybeczek
Grzybeczek
Pochwalony: 2 razy

Post autor: miszelo » piątek, 17 września 2010, 00:23

Spoke pisze: miszelo, Zazdroszczę Ci tych prawdziwków...
Dzisiaj słabiutko, tylko 105 :twisted: tak to już jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia, dwa dni temu 150, a teraz 105 to słabo :lol: A tak na poważnie to dziwnie się czułem z rana gdy miałem dwa puste kosze.
Sensibility pisze:miszelo cofnij się ze 2 kartki do tyłu , zobacz mojego rydza i porównaj. Też ich nie spotkałam od wieków a mam potwierdzenie, że to rydz. :)
Czyli znalazłem rydza :mrgreen:
Zygmunt pisze:A już na milsze, bo grzybowe tematy - pokaż tego rydza w temacie "jaki to grzyb", chętnie go obejrzymy, jak i nius ze zdjęciami z kolejnych grzybokosów :)
Pokaże, pokaże ale to już właściwie dziś(17.09)[chciałem napisać jutro :wink:] bo właśnie skończyłem roboty grzybowe a nie mam jeszcze zgranych zdjęć na komputer.
Zygmunt pisze:Mój nius z wtorkowych grzybokosów doczekał się po dwu dniach napisania i obróbki fotek,
Super wypad na grzyby, news przyjemnie się czytało. Czekam, aż mój się pojawi z wtorkowego grzybobrania.

Rafał-J

Post autor: Rafał-J » piątek, 17 września 2010, 01:20

Ząbek pisze:wyskoczyłem w las, porobiłem trochę fotek
Ząbek, a fotki gdzie ??

Kolejna galeryjka :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

Garru
Ulubione grzyby: Grzybki w pomidorach
Pochwalił: 65 razy
Pochwalony: 1182 razy
Kontakt:

Post autor: Garru » piątek, 17 września 2010, 08:40

Sensibility pisze:Acha jeszcze jedno. Garru to Ty spożywsz czubajki czerwieniejące te z lasu?
Chcę się upewnić.
- TAK, spożywam od lat, ale tak jak napisałem tylko te z lasu - żadne z okolic ogródków czy innych miejsc no i takiego grzyba muszę sam pozyskać - :)
Młode czubajki nie rozwinięte jeśli biorę to z całymi trzonami (razem z bulwka) i tak wstawiam do wody na jeden dzień, jeśli się rozwinie to super, jeśli nie to idzie w kawałki do jajecznicy :) Ja tak to robię, może inni maja inne sposoby :|

Gratuluje wszystkich pięknych grzybów i fotek :) :) - moje siedzą na karcie pamięci :P - pozdrawiam :)

GALERIA GARRU

Mając grzyby i kwiaty nie wracam do chaty.
Awatar użytkownika

Gwiton
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: Boletus erythropus & Tricholoma equestre
Pochwalił: 74 razy
Pochwalony: 496 razy
Kontakt:

Post autor: Gwiton » piątek, 17 września 2010, 15:21

miszelo pisze:nie wiedziałem co robić, właściciela nie widziałem, pies bez kagańca.
Miszelo Mam w tej materii podobne doświadczenia. Chyba nikt takiemu palantowi (myślę o właścicielu tego czworonoga) nie wbije do głowy, że psa (zwłaszcza takiej rasy) bez kagańca i smyczy do lasu się nie zabiera.
Gratuluję Wszystkim pozysków, zarówno tych do kosza jak i na kartę pamięci.
Piękne zdjęcia tu zaprezentowaliście z ostatnich grzybobrań.
Rafał-J, Zygmunt, garru, Wasze fotki rzucają mnie na kolana :)
Sensibility, gratuluję rydza. Mi, jak do tej pory nie udało się znaleźć tego smakołyku na moich miejscówkach. Pewnie piaszczyste, sosnowe lasy, nie należą do ulubionych siedlisk rydzowych. Chociaż kilka razy widziałem u grzybiarzy osobne reklamówki z nazbieranymi w tamtych rejonach rydzami :|

Trzeba się wykazać nie lada cierpliwością, żeby cokolwiek napisać na forum podczas szczytu odwiedzin naszego portalu :|
Należę do tych raczej cierpliwych, więc przełączam powoli wskakujące stronki nowo uzupełnionej galerii, aby podzielić się z Wami fotkami z mojej wczorajszej wyprawy do lasu.
Borowiki rosną nadal, choć już nie w takich ilościach - trzeba trafić. Trafiają się i koźlarze i maślaki pstre, i nieliczne ostatnimi czasy kurki. Prym jednak przejęły masowo wychodzące podgrzybki. ObrazekObrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Już ponad tydzień minął od mojej ostatniej wizyty na zagajnikach wokół pustyni i muszę stwierdzić, że grzybiarzy jeżdżących po lesie swoimi samochodami już nie ma tak dużo jak ostatnio. Naliczyłem "zaledwie" czterech piratów leśnych. W zeszłym tygodniu - cztery; to była liczba pojazdów stojących na kolejnych skrzyżowaniach. Pewnie służby leśne przeprowadziły kolejną akcję i wiadomość poszła w świat :) Chyba zrozumieli co niektórzy, że pięć stówek + koszt paliwa to niemała kwota i chyba bardziej się opłaca kupić grzybki niż samemu zbierać :lol: Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Pod koniec grzybobrania trafiłem na rosnącą na powalonej brzozie galaretkę - bardzo fotogeniczny grzybek, (przypomina odrobinę uszaka) więc i zdjęć zrobiłem kilka. Pod obiektyw wziąłem też inne grzybaski. Dla niewymagających: całymi dywanami rosną już maślaki sitarze. Pokazują się także chronione sarniaki dachówkowate i kontrowersyjne gąski zielonki. Mam nadzieję, że te późnojesienne grzybki nie wróżą schyłku sezonu.
Wiadomość dla EF - muchomory czerwone zaczynają się pojawiać już nie pojedynczo ale stadnie. Jednak nie są to ilości, jakie zazwyczaj tam widywałem w poprzednich latach.Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek W grzybobraniu towarzyszył mi kolega z pracy, oczywiście zadowolony z efektów naszej leśnej wyprawy.Obrazek Obrazek Zapraszam do galerii:
Obrazek

" ...Gdy zimny wiatr tłucze o szyby deszczem przez ciemność listopadowego wieczoru, siądźmy w bezpiecznym cieple naszego domu... Ucieszmy się przypomnieniem wesołej grzybiarskiej przygody, pomilczmy, powspominajmy.
Może zobaczymy znów rozświetlony słońcem bór, gdzie ruda kolumnada prastarych sosen w zapachu żywicy i jasna zieleń mchów, wśród których miękkich poduszek rozsiadła się królewska rodzina borowików..."
Awatar użytkownika

miszelo
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: miszelo » piątek, 17 września 2010, 16:02

Gwiton, Gratulację, wspaniałe zdjęcia jak i zbiory. Super są te muchomorki czerwone. 2kosze :o +2 torby :o Jestem Twoim cieniem :D Jak Ty to uniosłeś? :shock:
Kilka zdjęć z wczorajszej mojej wyprawy Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika

Gwiton
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Kontakt:

Post autor: Gwiton » piątek, 17 września 2010, 16:48

miszelo, dzięki i gratuluję rydza. Ty też ostro nakosiłeś.
miszelo pisze:Jak Ty to uniosłeś?
Na pierwszej fotce (kosz + czerwona eko-torba) to moje zbiory. A na drugim zdjęciu są wspólne - moje i kolegi. :)
Na podziw jednak zasługują zbiory grzybiarza, którego znam tylko z widzenia - dwa (chyba dwudziestolitrowe) wiadra wypełnione do granic możliwości + torba zarzucona na plecy: Obrazek Odkąd pamiętam (jakieś siedemnaście lat jeżdżę w tamte rejony) ten człowiek zawsze tyle grzybów przynosił. Musi mieć wspaniałe miejscówki. Jemu to do pięt nie dorastamy ze swoimi zbiorami miszelo. Jednak on zmierza zawsze w przeciwnym kierunku niż ja.
P.S.
Sprawdzałem w atlasie i najbardziej do tej galaretki, na którą wczoraj trafiłem pasuje mi Trzęsak listkowaty Tremella foliacea. Chyba, że to faktycznie jest jakiś uszak :|

" ...Gdy zimny wiatr tłucze o szyby deszczem przez ciemność listopadowego wieczoru, siądźmy w bezpiecznym cieple naszego domu... Ucieszmy się przypomnieniem wesołej grzybiarskiej przygody, pomilczmy, powspominajmy.
Może zobaczymy znów rozświetlony słońcem bór, gdzie ruda kolumnada prastarych sosen w zapachu żywicy i jasna zieleń mchów, wśród których miękkich poduszek rozsiadła się królewska rodzina borowików..."
Awatar użytkownika

moni
Grzybeczek
Grzybeczek
Pochwalony: 10 razy

Post autor: moni » piątek, 17 września 2010, 16:56

hej hej
mam problem z dostępem do internetu bo jestem na urlopie u rodzicow
gratuluje wszystkim pięknych zbiorów :)
ja niestety spędzam każdy dzień na budowie więc z grzybkami w tym roku bardzo słabo ale udało mi sie wyskoczyć w niedziele na Słowację na chwilke

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2/moni/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Gwiton
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Kontakt:

Post autor: Gwiton » piątek, 17 września 2010, 17:15

moni, http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/679581-3/DSC00995.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/679572-3/DSC00964.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; - ciekawe okazy grzybków i piękne borowiki.
moni pisze:jestem na urlopie u rodzicow
Ja dopiero za dwa tygodnie zaczynam kolejny urlop (typowo grzybiarski). Szkoda, że nie teraz, w apogeum wysypu grzybasów. Mam nadzieję, że pogoda nie spłata nam figla i październik nie zaskoczy nas przedwczesną zimą...
moni, taka mała uwaga - aby wykonać ładną fotkę grzybka, wystrzegaj się używania lampy błyskowej. Postaraj się o jakiś malutki statyw (koszt około 9,00 PLN), lub stawiaj aparat na czymś stabilnym (a nawet na glebie). Na początek polecam tryb "A" lub AV" (priorytet przysłony) w aparacie i nastawiaj wartość tego parametru na minimum. Czas naświetlania zostanie dobrany automatycznie.

Awatar użytkownika

Agorszczyk
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » piątek, 17 września 2010, 17:32

Gwiton, miszelo, moni, Piękne zbiory tylko pogratulować wypada :D Nie wytrzymam już muszę do lasu...

Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

miszelo
Grzybeczek
Grzybeczek

Post autor: miszelo » piątek, 17 września 2010, 17:51

Agorszczyk, Dziękuje, a ten mój rydz przepyszny, szkoda że tylko jeden :cry: dzielony na pół z dziewczyną. Nie wiedziałem, że rydze są takie smaczne (nigdy nie jadłem aż do dziś). Teraz to będę się za rydzami rozglądał w lesie.
Gwiton pisze:Jak Ty to uniosłeś?
Na pierwszej fotce (kosz + czerwona eko-torba) to moje zbiory. A na drugim zdjęciu są wspólne - moje i kolegi. :)
Na podziw jednak zasługują zbiory grzybiarza, którego znam tylko z widzenia - dwa (chyba dwudziestolitrowe) wiadra wypełnione do granic możliwości + torba zarzucona na plecy:
Właśnie zmyliło mnie to zdjęcie tych wiader, pomyślałem że to Twojego znajomego, a koszyki i torby Twoje, ale i tak jestem pełen podziwu.

Awatar użytkownika

Tomasz
Pochwalony: 452 razy

Post autor: Tomasz » piątek, 17 września 2010, 18:14

Kilka zdjęć tym razem bez borowików, podgrzybeczków ale jest na tych zdjęciach też trochę jadalniaków :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat