Fotorelacje z grzybobrań 2016

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48832 razy
Pochwalony: 9010 razy
Kontakt:

Postautor: Zenit » sobota, 18 czerwca 2016, 23:41

Piątkowy wyjazd z Jackiem był moim odkrywaniem nowych terenów w Beskidzie Wyspowym. Zaczęliśmy od ostrego podejścia w górę... Ceglastopore rosły na stromych zboczach, gdzie trudno było utrzymać się na nogach a o położeniu koszyka nie było mowy...
Poćce były i młode, i stare, ale zauważyłem, że wysyp jednak powoli się kończy...

Za to zaczął się szczyt wysypu muchomorów czerwieniejących i postanowiłem nazbierać ich na tyle dużo, żeby zaprawić kilka następnych, ładnych słoiczków.
Jacek znalazł dwa piękne, młode borowiki usiatkowane i jednego wielkiego borowika szlachetnego, ale ten nie nadawał się do kosza ani do zdjęcia...

Mnie tym razem udało się znaleźć wielkiego zdrowego borowika szlachetnego, którego wcześniej jednak dopadł żarłoczny ślimak...
Spotkałem muchomory mglejarki muchomory twardawe ładne śluzowce starego koźlarza babkę i rzadkie stosunkowo korzenianki cynamonowe...
Po grzybobraniu kilka godzin spędziłem w kuchni...
Z tego co widzę największym powodzeniem na degustacjach grzybów jakie organizuję na grzybobraniach w Zawiatach i Wiosce Rowerowej cieszą się marynaty z muchomorów czerwieniejąch, a że teraz jest ich wysyp dlatego w mojej kuchni królują te muchomory... :) Na razie zrobię sobie przerwę w grzybobraniach i w sobotę jadę w Beskid Wyspowy tylko turystycznie…
Tym razem chciałbym "zdobyć" Mogielicę, do której ostatnio brakło nam kilometr drogi.

Cała galeria foto >>> http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... ki/2016/7/

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalił: 917 razy
Pochwalony: 474 razy

Postautor: PawelJeleniaGora » sobota, 18 czerwca 2016, 23:49

Ładne prawdziwki o cudownym zapachu.

Awatar użytkownika

Zygmunt
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: Boletus edulis, Lactarius deliciosus, Boletus erythropus, Russula cyanoxantha
Pochwalił: 149 razy
Pochwalony: 1632 razy
Kontakt:

Postautor: Zygmunt » niedziela, 19 czerwca 2016, 08:54

Gratulacje dla wszystkich grzybiarzy zamieszczających tutaj swe zdjęcia/filmy/relacje ze swoich małych i dużych wypraw :ok: :brawo: :beer:
Moje trzy grosze w temacie - niestety nie mam obecnie czasu na obszerne relacje i na razie nie wiem, kiedy się to zmieni...
Mam jednak nadzieję, że galeryjka zdjęć ucieszy Wasze oczy :)
borowik usiatkowany
borowik szlachetny
borowik ceglastopory muchomor czerwieniejący muchomor złotawy muchomor twardawy murszak rdzawy siatkoblaszek maczugowaty żagiew wielogłowa
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 czerwca 2016, 08:58 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Zenit
Kontakt:

Postautor: Zenit » niedziela, 19 czerwca 2016, 08:56

Zygmunt, zmienię to bo tak nie da się wejść do galerii i zamieszczę te zdjęcia jak do niusa :)

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Awatar użytkownika

Zygmunt
Ulubione grzyby: Boletus edulis, Lactarius deliciosus, Boletus erythropus, Russula cyanoxantha
Pochwalił: 149 razy
Pochwalony: 1632 razy
Kontakt:

Postautor: Zygmunt » niedziela, 19 czerwca 2016, 08:58

Już zmieniłem :-)

Awatar użytkownika

Zenit
Kontakt:

Postautor: Zenit » niedziela, 19 czerwca 2016, 09:01

QR_BBPOST Już zmieniłem :-)
ok jak nie masz czasu tą galerie wstawię jako pojedyncze zdjęcia podzielone gatunkami.

Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1888 razy
Kontakt:

Postautor: Janu$z » niedziela, 19 czerwca 2016, 12:19

QR_BBPOST Za to zaczął się szczyt wysypu muchomorów czerwieniejących
Zenit, :ok: u mnie też dominują b. ceglastopore i muchomory czerwieniejące oraz twardawe :)
QR_BBPOST Mam jednak nadzieję, że galeryjka zdjęć ucieszy Wasze oczy
Zygmunt, pewnie :ok: a zwłaszcza te rzadsze : siatkoblaszek i żagiew wielogłowa :ok:

Kilka fotek grzybków z moich lasów :)

Borowik ceglastopory (Neoboletus luridiformis)

pieprznik jadalny (Cantharellus cibarius)

Muchomor oliwkowy Amanita battarae

murszak rdzawy (Phaeolus schweinitzii)

pomarańczowiec błyszczący (Pycnoporellus fulgens)

Awatar użytkownika

Agorszczyk
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Postautor: Agorszczyk » niedziela, 19 czerwca 2016, 15:25

Zygmunt, Jak zwykle z wielką przyjemnością oglądamy Twoje profesjonalne fotki :) i wspominamy urok lasów z Twojego terenu. Piękne grzyby zwłaszcza te rzadkie jak żagiew wielogłowa i pierwsze w tym roku siatkoblaszki maczugowate wielkie brawa :brawo:

Klasyfikator grzybów

Awatar użytkownika

Agnes
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: czerwone :)
Pochwalił: 211 razy
Pochwalony: 1479 razy
Kontakt:

Postautor: Agnes » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 02:31

Witajcie po dłuższej przerwie :) Obowiązki zawodowe tak mnie ostatnio przytłoczyły, że nie miałam czasu ani na śledzenie forum, ani na spanie, ani na nic innego. Tak więc zaległości w lekturze nadrabiać będę później, a na razie gratki dla wszystkich za piękne zbiory i piękne fotki :brawo: :brawo: :brawo: i krótki donosik z mojej wczorajszej wyprawy.

Zaczęło się nieciekawie: z rzadka jakiś ceglaczek, borowiki żółtopopore, garstka kurek :

i nieprawdopodobne ilości muchomorów: głównie czerwieniejących i twardawych, ale zdarzały się też mglejarki i inne. Weszłam na jakąś ścieżkę, gdzie dosłownie trudno było nogę postawić, żeby nie nadepnąć na muchomora. Piękne, młodziutkie, malownicze... Tak więc, po raz pierwszy w życiu, zaczęłam zbierać muchomory :roll: (spokojnie, tylko czerwieniejące :) )

Wiem, że muchomory to zapowiedź prawdziwków, ale szybko zapełniłam cały kosz i zaczęłam robić lasowi wymówki ("Może by tak skończyć te zapowiedzi i przejść do konkretów :? ) Tym bardziej, że spotkałam sympatycznego pana grzybiarza, który w ciągu godziny nazbierał z pół kosza prawdziwków i który poradził mi, żeby szukać w rowach przy drodze, tam, gdzie więcej wilgoci. Na rowach wprawdzie nie szukałam, ale kiedy weszłam w bardziej odległe, mniej uczęszczane tereny, las wreszcie sypnął borowikami i młodymi (w większości) podgrzybkami.

Prawdę mówiąc, ciężko się było skupić na grzybkach, bo uwagę wciąż rozpraszały gęsto oblepione owocami jagodowe krzaczki :D

A przy okazji: czy ktoś juz w tym roku znalazł?

Znalezione 14.06 na trawniku pod blokiem :)

bonusik: jajko-niespodzianka ;)

Awatar użytkownika

gonzo
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Pochwalił: 3312 razy
Pochwalony: 15057 razy
Kontakt:

Postautor: gonzo » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 15:00

Zenit, Zygmunt, Janu$z, Agnes, :brawo: :brawo: piękne zbiory

W piątek odwiedziłem pewne lasy liściaste i muszę przyznać, że mocno się rozczarowałem. Grzybków jak na lekarstwo. Dla wzbogacenia postu ;) dorzucę jeszcze jedną skromną fotorelację z 11 czerwca

Awatar użytkownika

Sensibility
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5878 razy
Kontakt:

Postautor: Sensibility » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 20:50

Qrde scharakteryzowałam ładnie wasze posty i grzybki i coś nieopatrznie wcisnęłam i sobie wszystko skasowałam. :placze:
Nie mam już cierpliwości pisać wszystko od nowa zatem ogólnie gratuluję wszystkim pięknych grzybków i wypraw do lasu :brawo: :ok:
Mózg się lasuje jak oglądam takie okazy.
Ale wreszcie pada dziś u nas deszcz więc może i mi się uda coś pokazać poza uschniętymi siatkusiami.
Kilka dni temu odwiedziłam swój las dębowy ale nie było tam nic z borowików, sucho i trzeszczało pod stopami...
Spotkałam tylko takie grzybki :)
W drodze powrotnej spotkałam tuż przy ścieżce jakiegoś muchomora.
Na koniec, las, który jest moim ulubionym bo taki przestronny.
I bonusiki na koniec.

Awatar użytkownika

Gali
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Imię: Sławek
Ulubione grzyby: wszystkie jadalne
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 1433 razy
Kontakt:

Postautor: Gali » poniedziałek, 20 czerwca 2016, 23:55

Gratuluję wszystkim pięknych zbiorów, moje grzyby ciągle czekają na mnie gdzieś w lesie,na szczęście już niedługo kończę remont i jak wpadnę do lasu to jedyne co mnie powstrzyma to brak miejsca w koszyku :D

Awatar użytkownika

Sysunia
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Pochwalił: 3736 razy
Pochwalony: 6911 razy
Kontakt:

Postautor: Sysunia » wtorek, 21 czerwca 2016, 08:19

Zenit, piękna i owocna eskapada. :brawo: :brawo:
Zygmunt, jestem pod wrażeniem Twoich znalezisk i fotek. :ok:
QR_BBPOST Witajcie po dłuższej przerwie
:) Właśnie zastanawiałam się, co się stało, że brak wieści z Lisiej Góry i innych Twoich miejscówek. Ale nadrobiłaś. :ok: :jupi: :jupi:
QR_BBPOST mocno się rozczarowałem
Ciekawa jestem, co byś powiedział po wizycie w moich lasach. ;) Piękne grzybki i takie same :fotka:
QR_BBPOST Mózg się lasuje jak oglądam takie okazy.
Racja. :ok:
Sensibility, u mnie uderzająco podobnie, niestety. ;) W dodatku nie mam czasu na las w tygodniu a prawie co sobota wesele. :D
Wczoraj poszłam do lasu zrobić jakieś fotki do dekadówki. Przez dłuższy czas poza dzięciolem, wiewiórką, motylami i robalkami nic nie wpadło mi w obiektyw. Nawet nie rosną wszędobylskie maślanki, na pniakach pozostały tylko suszki. Znalazłam kilkanaście zasuszonych podgrzybków, ale w takiej fazie mumifikacji, że nawet focić mi się nie chciało. Za to ciągle trafiałam na [też stare] goryczaki żółciowe. Jedyne, co mnie ucieszyło, to murszak rdzawy, grzybek po raz pierwszy spotkany. Umęczyłam się podczas prawie 3-godzinnego łazikowania, bo koło 28 stopni i parno. Właściwie jedyny sukces to zdążenie przed deszczem. Cóż z jego intensywnością też szału nie było. Nie będę tu montować fotek zdechlaków po Waszych wypasach, wrzucę tylko murszaka, a dla odważnych :lol: link do albumu. Dodam jeszcze, że błotko wyschło i nie ma już ani mitróweczki, ani włośniczki. :placze:
http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... ?g2_page=2

Awatar użytkownika

MaciejZG
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Imię: Maciej
Ulubione grzyby: Borowiki, podgrzybki, kurki, kanie, zielonki
Pochwalił: 9 razy
Pochwalony: 646 razy
Kontakt:

Postautor: MaciejZG » wtorek, 21 czerwca 2016, 16:08

Gratulacje dla wszystkich co zbierają grzyby i dla tych co robią piękne zdjęcia :brawo: W Zielonej Górze niestety zbiory mizerne :placze: (w lasach mimo ostatnich opadów strasznie sucho ale coś zaczyna się dziać) ale za to aparatem udało się coś ustrzelić. :)

Bo życie kabaretem jest....

Awatar użytkownika

Agnes
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: czerwone :)
Pochwalił: 211 razy
Pochwalony: 1479 razy
Kontakt:

Postautor: Agnes » wtorek, 21 czerwca 2016, 16:16

QR_BBPOST Właśnie zastanawiałam się, co się stało, że brak wieści z Lisiej Góry i innych Twoich miejscówek. Ale nadrobiłaś.
Nawet nie zaglądałam na forum, bo wiedziałam, że jak wejdę to utonę i zawalę służbowe niecierpiące zwłoki :mrgreen: i będzie nieciekawie. Na Lisią Górę też nie zaglądałam z tego samego powodu.
Przy okazji: wczoraj wpadłam na chwilę do lasku bukowo- jodłowego. Dosłownie weszłam i wyszłam... z kolejną wielką torbą muchomorów :lol: Jak by mnie znajomi z tymi muchomorami zobaczyli, to już nie mieliby wątpliwości, że cokolwiek odjechałam :doh:
Po drodze złapałam kilka młodziutkich ceglaczków i i goryczaków, z powodzeniem udających podgrzybki brunatne, parę podgrzybków złotawych i starych koźlarzy babek :)

Wróć do „Grzybki - Nasze Galerie”