Fotorelacje z grzybobrań 2015

Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Pochwalił: 3670 razy
Pochwalony: 16187 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » niedziela, 31 maja 2015, 10:12

Przemas, Mefiu, psotki, Janu$z, PAWEŁ54, Sensibility, :brawo: :ok:

psotki, piękna różnorodność koszykowców :) :ok: :brawo:
Janu$z pisze:można zbierać borowiki ceglastopore
Ładne :)

Wczoraj i mnie udało się zebrać pierwsze tegoroczne borowiki, a były to oczywiście ceglaki :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I reszta grzybowej "menażerii" :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

Sysunia
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Pochwalił: 4100 razy
Pochwalony: 7299 razy
Kontakt:

Post autor: Sysunia » niedziela, 31 maja 2015, 11:26

:brawo: :brawo: :brawo: dla Wszystkich cieszących swoje i nasze oko. Ceglasi w naturze nigdy nie widziałam, to przynajmniej na Wasze popatrzę. :tak:

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8497 razy
Pochwalony: 20640 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » niedziela, 31 maja 2015, 18:48

Sensibility, :brawo: :ok: dobrze że łup mały , mniej pracy z wstawianiem do galerii :) .Nad jez Powidzkim nie byłem z pięć lat :? .
gonzo, :brawo: :brawo: :brawo: w szczególności za te małe okazy i mikruski /cztery ostatnie foty/ :beer:

Ja nie mam się czym chwalić , ale aż 5 fotek wkomponuję :)
czyreń śliwowy – Phellinus pomaceus
Obrazek Obrazek Obrazek
Kora jednego drzewa wyglądała na pomalowaną rdzawą farbą ,a z bliska - jakby coś ją porastało :?: .
Obrazek
+ bonusowy krzew , rodem z Chin
Obrazek

Awatar użytkownika

Damian92
Zarodnik
Zarodnik
Ulubione grzyby: Koźlarz Czerwony, Borowik Kasztanowy
Pochwalony: 7 razy
Kontakt:

Post autor: Damian92 » niedziela, 31 maja 2015, 19:28

Poszukiwania Trwaja Witajcie :) Na wstępie gratulacje dla tych którym udało sie już znaleźć Swoje pierwsze ceglaczki. Pogoda w weekend w małopolse dopisała, tak wiec zarówno sobote jak i niedziele poświeciliśmy spacerowaniu po lasach. Sobota upłyneła nam na wspinaniu sie po górskich terenach. Niestety bez rezultatów. W lesie mokro wiec może za nie długo sie coś ruszy. Dzisiaj natomiast podjechaliśmy nieco bliżej bo do Puszczy Niepołomickiej. I tu miłe zaskoczenie. Rośnie coraz wiecej grzybów i w lesie wilgotno. Niestety upragnionego ceglaka bądź prawdziwka nie udało sie znaleźć, ale jest lepiej niż tydzień temu:) Zapraszam do naszej galeri: Obrazek Pozdrawiamy Damian i Beata

Awatar użytkownika

Rodzina
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: Borowiki,kożlarze
Pochwalony: 224 razy
Kontakt:

Post autor: Rodzina » niedziela, 31 maja 2015, 20:11

Z dzisiejszej wyprawy. Bardzo sucho , ale coś dojrzałem :shock:

Obrazek

Link do galerii http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... 015/31_05/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jimmy6
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Ulubione grzyby: Boletus edulis,Sarcoscypha austriaca,Hygrocybe psittacina
Pochwalony: 1776 razy
Kontakt:

Post autor: Jimmy6 » niedziela, 31 maja 2015, 20:53

Brawa dla wszystkich poprzedników :brawo: Super grzybki :ok:
Wczoraj spotkane: Psathyrella sp. i Cortinarius sp.

Obrazek Obrazek

A tu dzisiejsze: Phallus impudicus sromotnik smrodliwy

Obrazek

Hygrocybe psittacina wilgotnica papuzia

Obrazek

Awatar użytkownika

Przemas
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Pochwalony: 289 razy
Kontakt:

Post autor: Przemas » niedziela, 31 maja 2015, 23:17

gonzo, :brawo: :brawo: za piękne ceglasie :ok:

PAWEŁ54, Damian92, Rodzina, Jimmy6, za wyprawy, za zdjęcia, za zdobycze - :brawo: :brawo: :brawo:
U mnie w lesie coraz bardziej sucho :( chociaż z dzisiejszego spaceru jestem zadowolony, w szkiełko wpadły jakieś tam helvelle, mam problem z ich oznaczeniem ale to przy okazji w odpowiednim wątku ... ;) Na początku udałem się w pewne miejsce za borowikiem usiatkowanym - podejrzewam że coś bym znalazł ale wysoka trawa i inwazja kleszczy zepsuła moje poszukiwania. Jestem przewrażliwiony na punkcie kleszczy, staram się ich unikać ;) No i tak idąc wzdłuż drogi nagle dostrzegłem brązowy placek, myślałem że to jakiś krowiak. Podszedłem i patrzę że to coś gnijącego. Wziąłem pierwszego lepszego kijka i tak zajrzałem pod kapelusz a tu ... hymenofor rurkowy, siateczka na trzonie ... Mimo, że były to zwłoki, byłem niezwykle zadowolony. Po raz pierwszy spotkałem borowika usiatkowanego w maju, co prawda w ostatni dzień maja ale widać po owocniku że kilka dobrych dni to on miał, trzon był dosłownie wielkości męskiej pięści :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

Gwiton
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: Boletus erythropus & Tricholoma equestre
Pochwalił: 74 razy
Pochwalony: 496 razy
Kontakt:

Post autor: Gwiton » niedziela, 31 maja 2015, 23:41

Leszek, jak zwykle - jedna fotka miód malina :ok:
Sensi, zamiast po lesie, to się po polach uganiasz :| - ale fotki z pierścieniakiem cudne. :ok:
...aj, widzę, że jednak po krzakach i nad jeziorkiem też pobuszowałaś. http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1218248-3/115x.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; super ujęcie (takie, jak lubię) :brawo:
Przemas, Mefiu, psotki, też nie próżnujecie.
PAWEŁ54, tradycyjnie - codzienny przegląd ściółkowo-nadrzewny... :)
Rodzina pisze:Z dzisiejszej wyprawy. Bardzo sucho , ale coś dojrzałem
U mnie też strasznie sucho - tym bardziej szacunek i gratulacje za wytrwałość.
Damian92, witamy wśród pozytywnie zakręconych grzybomaniaków.
Jimmy6, http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/121825 ... 14_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :shock: po prostu brak słów. Piękne foty, jak zwykle.
Janu$z pisze:W lasach przyleglych do Rymanowa Zdroju można zbierać borowiki ceglastopore
gonzo pisze:Wczoraj i mnie udało się zebrać pierwsze tegoroczne borowiki, a były to oczywiście ceglaki
Mi również udało się dzisiaj uratować honor. Zawsze w maju, jakieś ceglasie były - w tym roku dopiero w ostatni dzień maja.
Jutro :eat: Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek i bonusowa sesja koziołka:Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

" ...Gdy zimny wiatr tłucze o szyby deszczem przez ciemność listopadowego wieczoru, siądźmy w bezpiecznym cieple naszego domu... Ucieszmy się przypomnieniem wesołej grzybiarskiej przygody, pomilczmy, powspominajmy.
Może zobaczymy znów rozświetlony słońcem bór, gdzie ruda kolumnada prastarych sosen w zapachu żywicy i jasna zieleń mchów, wśród których miękkich poduszek rozsiadła się królewska rodzina borowików..."
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1078 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » niedziela, 31 maja 2015, 23:52

Gwiton http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/121896 ... e+-+19.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; --> żeby nie te rogi pomyślałabym, że to dziewczynka ;)

Jimmy6 http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1218372-1/IMG_621.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; to zdjęcie od kiedy jestem na forum zrobiło na mnie największe wrażenie, mistrzostwo :ok:

Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Bobik
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 13:12

…wszystkich grzybów ociec…

- czyli pociec :ceglaś: . Niedzielna pogoda po długotrwałych i upierdliwych chłodach nareszcie była słoneczna i ciepła – do +21,5°C, co oczywiście wygoniło mnie z domu na spacer do Majerzowego Lasu i na Końskie Ugory.

Wszedłem w rozświetlony słońcem, rozświergotany las i zacząłem się pilnie rozglądać: w zasięgu wzroku ani jednego grzyba. Na smardzowisku już lepiężniki mam po pas. Oczywiście ani jednego smardza. Idę dalej w kierunku Harcerskiej Polany, gdzie zazwyczaj bywały borowikowate – też nic, tylko przy drodze rośnie jakiś zrobaczywiały kapeć… - dobre i to. Chwytam go na matrycę i idę dalej.

Przechodzę przez Harcerską – i nic. Kieruje się w stronę Pańskiej ławy cały czas pilnie obserwując brzegi, no i trud się opłaca! Na brzeżku, o godzinie 09:32 CEST, po prawej stronie widzę przytulonego do ziemi pierwszego pocieca – wszystkich grzybów ocieca! :ceglaś: Pierwszego i mam nadzieję nie ostatniego w tym sezonie!

Potem kieruję swe kroki na Końskie Ugory, gdzie płoszę chmarkę saren przebiegających drogę tak szybko, że nawet nie zdążyłem im pstryknąć fotki…
Idąc już w kierunku karczmy U Lipy rzucam okiem w sosnowy młodnik i widzę kilka majówek oraz zeszłoroczną purchawkę. Pstrykam im zdjęcia i ruszam do domu, podziwiając przy okazji kierdel baranów na stokach Kamionki.

Mam nadzieję, że deszcze, których w maju spadło 93,76 mm oraz ciepło, które dmucha z SW – a mamy dziś już +25°C, zaś do końca tygodnia ma być +30°C – spowoduje rozwój grzybni i pokażą się inne wiosenne „niespodziewanki” i „wynalazki” – szczególnie czekamy na borowiki i koźlarze, które powinny pojawić się po czerwcowej pełni – 2.VI. Zatem czekamy i „darz grzyb”! :ok:

Zdjęcia i filmiki - http://grzybypl.blogspot.com/2015/06/ws ... ociec.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Agorszczyk
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 18:48

Dziwny jest tegoroczny maj. Piestrzenice, borowiki sosnowe, kurki, kanie, ceglasie i muchomorki spotkać można w tym samym czasie a nawet w tym samym lesie :shock:
Pierwszą w tym roku kanię znalazł Janek :brawo: Wszystkie ceglasie i większość borowików sosnowych to także Jego zdobycze. Wszakże kto zna lepiej stąporkowskie lasy od Janka. Nam też udało się wypatrzeć borowiki wiec radość była wielka. Niestety pogoda nas nie rozpieszcza i grzyby raz dolane raz podsuszone nie chcą pojawić się w większej ilości. Za to weekend w lesie i spacer w doborowym towarzystwie bezcenne. Dziękujemy Iwonce i Jankowi za miłe spotkanie i mamy nadzieję gościć Was u nas. :papa:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

DamianM
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Ulubione grzyby: smażone, duszone, marynowane, suszone
Pochwalił: 36 razy
Pochwalony: 119 razy
Kontakt:

Post autor: DamianM » poniedziałek, 1 czerwca 2015, 21:02

:brawo: :brawo: :brawo: Ludziska :brawo: :brawo: :brawo: Niestety nie jest mi dane ostatnimi czasy nacieszyć się lasem. Zazwyczaj jest to półgodzinne pedałowanie tam i z powrotem z dwugodzinną leśną krzątaniną pomiędzy. Las - bajkowy świat na wyciągnięcie ręki. Las nie obiecuje, nie obraża się, nie sympatyzuje z nikim - jest dla wszystkich taki sam - przyjazny i gościnny. Tyle razy obiecywałem sobie, że wreszcie znajdę trochę czasu, by pomiędzy drzewami albo na śródleśnej polanie rozłożyć leżak, zamknąć oczy i cieszyć się chwilą. Jeszcze nie teraz - może jutro :(
Ale nie o tym...
Agorszczyk - czy tam (fot. 13) czasem nie jest płachetka? :o
U mnie słabo - żeby nie powiedzieć tragicznie, ale za to grzyb strzeże okolicy dalej ;) Obrazek Smardze we wsi się kończą...

Awatar użytkownika

Sensibility
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » wtorek, 2 czerwca 2015, 20:27

gonzo, u ciebie jak zwykle różnorodnie i grzybków dużo. :brawo: :beer: Masz i ceglaki. :tak:
PAWEŁ54 pisze:Nad jez Powidzkim nie byłem z pięć lat :?
Ja jestem przynajmniej kilka razy w roku. teraz wyremontowali tę środkową plażę, zrobili drogi i fit park z przyrządami do ćwiczeń. ;)
Rodzina, fajne grzybki i to konkretne. :ok:
Jimmy6, Przemas, świetne zdjęcia, jest na czym oko zawiesić. :brawo:
Gwiton, ładne ceglasie i ten koziołek...boski !!!
Bobik, ciekawy opis, widoczki i trochę grzybków przy okazji. :ok:
Agorszczyk,u ciebie to już prawdziwe bogactwo wszystkiego a najbardziej mnie ucieszyła kania Johnnego. Super, że już się pojawiają moje ulubione grzybki. :jupi:
Ten sosnowy też piękny. :borowik:
DamianM, brawa za strażnika okolicy. :)

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8497 razy
Pochwalony: 20640 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » wtorek, 2 czerwca 2015, 22:10

Damian92, Rodzina, Jimmy6, Przemas, Gwiton, Bobik, Agorszczyk, DamianM, :ok: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Przemas, na 8-mej Helvella http://nagrzyby.pl/atlas/4445" onclick="window.open(this.href);return false; :ok:
Gwiton, zacne te :ceglaś: :ceglaś: i koziołek mniodzio :)
Wczorajszy deszcz to lekkie polanie po koronach drzew i drogach. Fatalna dla grzybów aura trwa.

Obrazek żagiew łuskowata - Polyporus squamosus

Myślałem , że to samotki , ale jakieś twarde były. :? Chyba , że te typy tak mają w czasie posuchy.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

Sensibility
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » środa, 3 czerwca 2015, 11:08

PAWEŁ54 pisze:Wczorajszy deszcz
To u was był jakiś deszcz? Do mnie nic nie dotarło...
Ładna żagiew a ten drugi to czyreń, one tak kiełkują. :)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat