Fotorelacje z grzybobrań 2014

Awatar użytkownika

Przemas
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Pochwalony: 289 razy
Kontakt:

Post autor: Przemas » poniedziałek, 10 listopada 2014, 00:14

Dzięki, przeczytałem. Poszło :ok:

Awatar użytkownika

Nimatsu1
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Pochwalony: 291 razy
Kontakt:

Post autor: Nimatsu1 » poniedziałek, 10 listopada 2014, 09:55

damianeczunieczek ten Twój bonusik to chyba jakiś skakun, ale zdjęcie jest trochę niewyraźne więc słabo widać :)

Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » poniedziałek, 10 listopada 2014, 10:37

Nimatsu1, Niestety niewyraźne bo ... nie on był celem ... A to jakiś pajączek, który szedł po pieńku na którym były fotografowane okazy :D Miałem się przyłożyć do kolejnego foto ale już, tego pana nie było :(

https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 10 listopada 2014, 16:16

damianeczunieczek, Nimatsu1, obstawiam Myrmarachne formicaria - Mrówczynka - oczywiście po kształcie i kolorze odnóży :)

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 10 listopada 2014, 18:00

Sensibility, :? niebogaty kombinuje na raty :cry: tylko zwiastun , a reszta w grudniu :) :nie: ma :brawo: i :nie: ma :wino: :mrgreen:
Jimmy6, Przemas, :ok: :brawo: :brawo: :beer: :beer:
Jadalniaczków zaczyna w niektórych rejonach brakować , ale nadal jest kolorowo :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 10 listopada 2014, 18:38

Jutro pewnie jak ochłoniemy z wrażeń odpoczniemy od obierania i płukania grzybów damy relację z naszej wspólnej patriotycznej wyprawy na grzyby... a dokładnie na gąski.
Nie mieliśmy flagi dlatego aby było uroczyście pierwsze musieliśmy ją zrobić... nie było z czego dlatego zrobiliśmy ją z grzybów :) Flaga została w lesie...
Obrazek Obrazek

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » poniedziałek, 10 listopada 2014, 19:57

Dziś wybraliśmy się w nasze ulubione lasy na poszukiwanie ostatniego borowika, a tu niespodzianka pokazały się świeżutkie zdrowe maślaczki :) Prawdę mówiąc nie byliśmy na taki zbiór przygotowani i trochę "odpuściliśmy". Maślaki pokazały się na obrzeżach lasu w wygrzanych miejscach. Praktycznie nie mieliśmy konkurencji, bo miejscowi przeszukiwali piaszczyste tereny w poszukiwaniu gąsek zielonych. :)
Obrazek Obrazek

Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Sysunia
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Pochwalił: 4512 razy
Pochwalony: 7551 razy
Kontakt:

Post autor: Sysunia » poniedziałek, 10 listopada 2014, 20:41

Przemas, :brawo: :brawo: :brawo: i witaj na pokładzie. :ok:
PAWEŁ54, :brawo: :brawo: :brawo: dajesz czadu bez przerwy. :ok: :brawo:
Zenit, i reszta ekipy :jupi: :jupi: :jupi: Flaga nader oryginalna. :ok: :ok: :ok: Agorszczyk, :o :o :o I mowę mi odebrało. :cry: :)
A ja dziś człowiek pracy w opozycji do byczących się - tylko dwie godzinki na spacerze dla odreagowania. Pomogło. :roll: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek A najlepsze było to: rosnące w oziminie -> muchomor czerwony i jakaś pieczaRRRa. Wielgaśna. :tak: Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika

gonzo
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Pochwalił: 3850 razy
Pochwalony: 16596 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » poniedziałek, 10 listopada 2014, 20:54

Brawka dla Wszystkich jeszcze grzybiących i focących :) :brawo: :ok:

Wczoraj ja również udałem się na krótką leśną włóczęgę :) Obecnie więcej grzybków nadaje się do zbierania na kartę, ale i do koszyka też coś wpadnie. Ja zadowoliłem się grupą opieniek i kilkunastoma dorodnymi gąskami zielonkami i siwkami. Lekkim zaskoczeniem było kilka młodych podgrzybków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek A w lesie jest jeszcze kolorowo od innych grzybków :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek i bonusik :) Obrazek Dzisiaj zadowoliłem się kępą boczniaków Obrazek Znalazłem również kilka gąsówek nagich i czubajek, które choć wyglądały na przemarznięte, to jeszcze pachniały pięknie Obrazek A tych wynalazkowych grzybków uzbieranych na kartę starczy na kilka zimowych wieczorów :)

Awatar użytkownika

Przemas
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Pochwalony: 289 razy
Kontakt:

Post autor: Przemas » poniedziałek, 10 listopada 2014, 21:17

W czwartek wybraliśmy się z dziewczyną na spacer do lasu ;) Głównym moim celem wyprawy było znalezienie koźlarza pomarańczowożółtego. Na dzień dobry odwiedziliśmy zagajniki brzózkowe. Obrazek Obrazek Niestety koźlarzy już żadnych nie było, były za to inne grzybki :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Po wyjściu z ostatniego zagajnika udaliśmy się w kierunku starszych lasów, mieszanych oraz takich typowo liściastych. Po drodze, w środku lasu, minęliśmy jakieś gospodarstwa, z jednego z nich wybiegło dwóch czworonogów, na początku się przestraszyliśmy ale staraliśmy się tego nie okazywać. Po Chwili okazało się że pieski nie mają złych zamiarów, były do nas przyjaźnie nastawione. Duet był po prostu bezbłędny...
Obrazek Obrazek Obrazek I tak kontynuowaliśmy spacer w czwórkę ;) Po drodze oczywiscie trafiały się ciekawe okazy ;)
Obrazek Obrazek Trafiliśmy do pięknego bukowego lasu z domieszką brzozy, no i stało się, cel wyprawy został osiągnięty :D
Obrazek Obrazek Las był naprawdę zjawiskowy, dużo starych drzew, takich rosnących, i powalonych, jakby nikt tutaj nie ingerował :) Obrazek Obrazek Reszta zdjęć z tego lasu Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Pieski cały czas z nami spacerowały, były u siebie ale mimo to bałem się o tego szczurka tj Yorka, zdecydowaliśmy się odprowadzić pieski. Przy gospodarstwie kręciła się już kobitka w różowym szlafroku, zmartwiona że ktoś porwał jej czworonogi. Bardzo się ucieszyła na widok swoich psiaków. Oczywiście pouczenie z moich ust poszło bo tak nie może być że psy latają sobie dziko bez opieki. Kobieta tłumaczyła się tym że syn zostawił otwartą bramę. Całe szczęście wszystko dobrze się skończyło. Bardzo dziwiła się Pani że tak chętnie z nami spacerowały, tak sobie pomyślałem że psy przecież poznają dobrych ludzi ;) :lol: Jak się później dowiedziałem Owczarek nazywa się bardzo oryginalnie bo Alex ;) a York to Ferbie :) Niestety trzeba było się z pieskami pożegnać :(

Tak więc dalej kontynuowaliśmy już bez piesków. Trafiły się kolejne borowiki i nie tylko :)

Wypad był bardzo udany, na pewno na długo zostanie w naszej pamięci :) Pogoda była wspaniała, można by trochę pomarudzić na brak dobrego światła do robienia zdjęć ale nie można mieć przecież wszystkiego ;)

Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 556 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » poniedziałek, 10 listopada 2014, 22:12

Przemas, :brawo: :brawo: :beer: :beer:

a to mi się kojarzy z kojotem ;) http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1184405-2/DSC_0530.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
Awatar użytkownika

Bobik
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » wtorek, 11 listopada 2014, 15:10

Listopadowe Beskidy

Zmęczony tzw. przedwyborczym pierdolcem i hurrabogoojczyźnianym bełkotem lejącym się z mediów :nie: , zachęcony przez naszego Prezesa postanowiłem spędzić dzień w lesie. Wziąłem aparat fotograficzny i poszedłem na mój stary szlak – Majerzowy Las i Końskie Ugory. :tak:

Przede wszystkim cudowna była pogoda – słońce, temperatura dobiła do +17,6°C, ciśnienie zaś ustaliło się na 1003 hPa. Wszystko to zawdzięczaliśmy lekkiemu wiatrowi halnemu, który zdmuchnął wszystkie chmury z nieba. :brawo:

Zanurzam się w las i rozglądam dookoła – grzybów nie ma. Nawet znikły też wszelkie badziewiaki. Jest sucho – wiejący od niemal dwóch tygodni wiatr halny wysuszył ściołę dokładnie – wilgotność powietrza wynosi tylko 50%, a wcześniej było jeszcze mniej! Ściółka trzeszczy pod stopami. :nie:

Wychodzę na wysepkę drzew na drodze wiodącej do Mąkacza. Znów nie ma ani jednego grzyba, mimo tego że jest to niemal młaka. Nie ma ani jednego rydza, których się tam spodziewałem – jednak grzyby literalnie się skończyły… Trochę szkoda, ale trudno – dobre rzeczy mają to do siebie, że szybko się kończą! :placze:

Ale za to widoki! Coś dla malarza-kolorysty: płowe i brązowe trawy i zioła, na tle których błyskają kolorowe płomyki liści jeżyn, ciemny kolor lasów, niebieszczejące w oddali góry, a nad nimi blade niebo ze złocistym słońcem… Brakuje mi tylko jakiejś ulotnej muzyki mówiącej o tej rozniebieszczonej dali, o zapachu trawy i świeżo zoranej ziemi, ale mam za to wiatr, który szumi, ale umiarkowanie. :D

Ciekawy jestem, jak długo potrwa to niezwykłe lato :?: :?: :?:

Zdjęcia i filmiki - http://grzybypl.blogspot.com/2014/11/li ... skidy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Marek Z
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Borowiki królewskie, Piestrzenice pochyłe i Złotaki złotopore
Pochwalony: 282 razy
Kontakt:

Post autor: Marek Z » wtorek, 11 listopada 2014, 18:56

Gratuluję wszystkim pięknych fotorelacji, które jak na prawie połowę listopada są przebogate.
Gonzo, Przemas, - super :ok:

W okolicach Jasła, Biecza, można jeszcze znaleźć świeże rydze jodłowe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Co jakiś czas można się natknąć na czarcie kręgi kolczaków obłączastych.
Obrazek Obrazek Obrazek Występują inne grzyby z hymenoforem blaszkowym – np. młode muchomory czerwone, gąsówki, wilgotnice.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Na koniec kilka leśnych widoków .
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 listopada 2014, 19:34 przez Marek Z, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Leszek/S
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » wtorek, 11 listopada 2014, 19:13

Marek Z pisze:W okolicach Jasła, Biecza można jeszcze znaleźć świeże rydze jodłowe.
Zapewne miałeś na myśli mleczaje jodłowe, ładny zbiór http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/118524 ... 099222.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :ok: :brawo:

Awatar użytkownika

Marek Z
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Borowiki królewskie, Piestrzenice pochyłe i Złotaki złotopore
Pochwalony: 282 razy
Kontakt:

Post autor: Marek Z » wtorek, 11 listopada 2014, 19:33

Leszek/S pisze:Zapewne miałeś na myśli mleczaje jodłowe
Oczywiście są to mleczaje jodłowe, powszechnie nazywane rydzami.
Leszek/S pisze: ładny zbiór
Dzięki :)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat