Fotorelacje z grzybobrań 2013

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8385 razy
Pochwalony: 20051 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:50

gonzo, :ok: :beer: ano też przystające :) a mówili , że matematyka nauką ścisłą :mrgreen:
-> http://www.hlasek.com/ascocoryne_solitaria_bi5819.html" onclick="window.open(this.href);return false;
czyli jestem w punkcie Sokratesa :D niech tak pozostanie ;) :beer:

Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5878 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:52

PAWEŁ54 pisze:gregforet- ciekawe , czy te poniżej miałyby szansę w ankiecie :roll:
PAWEŁ54, chyba ci okulary spadły z oczu? ;) :lol: :mrgreen:
Masz sto razy lepsze fotki. :ok:

Awatar użytkownika

Marek Z
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Borowiki królewskie, Piestrzenice pochyłe i Złotaki złotopore
Pochwalony: 282 razy
Kontakt:

Post autor: Marek Z » wtorek, 5 listopada 2013, 18:41

Gali, Anna73, Sensibility,(zdjęcia :beer: ) gonzo,(ładne maleństwa :beer: ) forra6, Jimmy6, PAWEŁ54,
klapek, (piękny zbiór :beer: ) gratulacje dla wszystkich :beer:

Fotorelacja z grzybobrań z zeszłego tygodnia w pow. włodawskim.
Gąski i podgrzybki mało i marnej jakości, jeden borowik sosnowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek W sobotę na podkarpaciu w okolicach Harklowej. Liczyłem na rydze jodłowe, oraz na borowiki (po relacji Zygmunta) ale znalazłem tylko stare i przerośnięte mleczaje.
Znalazłem za to bardzo ładne koźlarze dębowe i ceglasie , które uratowały grzybobranie.
Przy wyjściu z lasu spotkałem grzybiarz z wiaderkiem pięknych prawdziwków.
Ten porażający widok podnósł mi ciśnienie do granic :o . Próbowałem jeszcze coś znaleźć, ale bez rezultatów.
Po prostu porażka ;) .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ... ale jak na listopad to i tak nieźle :D

Awatar użytkownika

Sensibility
Kontakt:

Post autor: Sensibility » wtorek, 5 listopada 2013, 18:50

Marek Z pisze: ... ale jak na listopad to i tak nieźle :D
Jasne, że nieźle. :ok: :brawo:
Ale śliczne te dębowe, nigdy u siebie ich nie spotkałam. :(

http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/109773 ... 025951.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaraz wrzucę twoją relację do newsa. :ok: A ty daj jakieś do konkursu dekadowego. :brawo:

Awatar użytkownika

Marek Z
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Borowiki królewskie, Piestrzenice pochyłe i Złotaki złotopore
Pochwalony: 282 razy
Kontakt:

Post autor: Marek Z » wtorek, 5 listopada 2013, 19:34

Dzięki Sensi :)
Sensibility pisze: A ty daj jakieś do konkursu dekadowego
Coś wrzucę .

Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » środa, 6 listopada 2013, 09:54

No to jeszcze raz ja, wczoraj odwiedziłem te same tereny co ostatnio.
Efekt troszkę słabszy, ale jak na 05.11.2013 to nie ma co narzekać :-)

Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej w GALERII

Pozdrawiam

klapek

pełnego kosza i napiętego sznura :-)

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: duże i twarde
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » środa, 6 listopada 2013, 14:09

Sensibility pisze:Te się chyba do wojska szykują i ćwiczą wojskowy dryl.
Ta, do czerwonych beretów rotfl
Sensibility pisze:Rycerzyków ci u ciebie dostatek. Fajne ujęcia. :ok:
Ten mini grzybek też ci całkiem ładnie wyszedł.
Dziękuje :beer:

Sensibility, brawka za boczniaki. Zdjęcia bardzo ładne :brawo: Gąsek topolowych to jeszcze chyba nigdy nie spotkałem. Ale Ty to wszędzie cosik wyczaisz, i w mieście i nad jeziorkiem :ok:
Zenit pisze:i dobrze bo ja nie ma jadalniaków zawsze jest coś ciekawego do fotografowania.
Pewnie.
Zenit pisze:Ciekaw jestem czy uda mi się w przyszłym tygodniu spotkać tego miękusza szafrnowego co rośnie koło leśniczówki w Pile.
Za Piłą i to dość daleko, przynajmniej jak dla mnie ;) No ale w moich okolicach.
Zenit pisze:Ciekaw jestem czy mimo suszy coś uda mi się znaleźć.
Coś tam pewnie trafisz.. W drugiej połowie października spadło u nas 20-kilka mm deszczu, teraz z początkiem listopada 7 mm. Niewiele, ale pewnie na wynalazki wystarczy, a może i jakieś pojedyńcze jadalniaki Ci sie trafią.

Paweł54, dzięki. Widze, że regularnie doglądasz lakei :ok:
Sensibility pisze:Ja nawet nie wiedziałam, że to daglezja? Ktoś z rodziny mnie doświadomił.
Człowiek uczy sie całe życie.

Gali, elegancki borowik tymbardziej jak na te pore :brawo: http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1095989-2/widok2.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; - chamstwo w państwie :( :x Ja ostatnio też przeżyłem szok kiedy podczas jednej z wypraw do lasu okazało sie, że mój były kolega z pracy został... leśnym łobuzem z piłą :(

Yakuza, multum ślicznych okazów. Zwłaszcza te bycze prawdziwki robią duże wrażenie. Zbiory rewelacyjne. Gratulacje :brawo: :brawo: :brawo: Miałeś udany sezon. Z przyjemnością sobie obejrzałem, bo było na co zerknąć.
Anna73, ładne zbiory :brawo: Podziwiam Cie za to, że zbierasz tyle róznych nieznanych mi gatunków grzybów, które pewnie uznałbym za trujące widząc je w lesie. A Ty je wcinasz i żyjesz. To świadczy o Twojej bogatej wiedzy :ok:
Sensibility, znowu ładne ciekawe grzybki spotkałaś. To jest pikne http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1093092-1/044.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Udana sesja czernidłaków, ten jest super http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1091613-1/057XX.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; , a tutaj fajnie tło dobrałaś http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1095478-1/014.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :ok: To zdjęcie zaś http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1096493-2/010c.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; jest... i tu zamilkne, a brakujące słowo podam Ci na PW :lol: A to dlatego, że nie chce Ci zaszkodzić. Kiedyś bowiem pochwaliłem w tym temacie Twoje zdjęcia podgrzybka pisząc że może zrobić furore w ankiecie dekady, a tymczasem przepadło :( Tak więc teraz, ponieważ wystawiłaś to zdjęcie w ankiecie a ja dobrze Ci życze, i nie chce by to zdjęcie skończyło jak tamto, to powiem na przekór że zdjęcie jest beznadziejne rotfl I może teraz zostanie bardziej docenione ;)

Gonzo dzięki :beer: A u Ciebie po raz kolejny pięknie i kolorowo :brawo: Bardzo ładne maślaki zwyczajne trafiłeś. A i gnojanki wyjątkowo urodziwe http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/109660 ... tawa+1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/109660 ... adny+1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - rewelacyjne zdjęcie.
Forra6 :ok:
Jimmy6 http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1097015-1/012_001.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; :ok:
Paweł54, http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1097023-1/3.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; :ok: lakei też ładnie sie prezentują :beer:
Sensibility pisze:Ale kępka tych grzybów się świetnie prezentuje na tle zielonej trawy.
To prawda, śliczne są te tygryski. A Ty elegancko je sfociłaś http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1096580-1/017.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :brawo:

Klapek, Ty to masz tam teraz prawdziwy raj :shock: Prawie wszędzie już po sezonie, nędza w lasach a u Ciebie tyle pięknych prawdziwków, Tobie to dobrze. Nakosiłeś ich od groma. Piękne okazy, nawet duże sztuki sie trafiły. Gratki :brawo: :brawo: :brawo:
PAWEŁ54 pisze:17 kurek i 2 maślaki
:brawo:

Paweł54 coraz lepiej i ładniej te minigrzybki focisz http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1097413-1/1_002.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; :ok:
Sensibility pisze:chyba ci okulary spadły z oczu?
:lol:

Marek Z, brawa za sosnowego :brawo: Te koźlarze dębowe wyjątkowo śliczne http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/109772 ... 025947.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Zdjęcia kapitalne, miło sie ogląda :beer: Całkiem udany wypad.
Sensibility pisze:Ale śliczne te dębowe, nigdy u siebie ich nie spotkałam.
Ja też nie. A przecież mam swój ulubiony las dębowo-bukowo-grabowy, gdzie dębów od groma ale te wredoty tylko w górach i terenach podgórskich rosnąć raczą :x :(

Klapek, a u Ciebie nadal prawdziwki rosną hurtem jak gdyby nigdy nic, jak gdyby to nie był listopad :o Potężne zbiory, dajesz popalić. Ten http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... 3.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false; jest cudny :ok:

Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » środa, 6 listopada 2013, 14:18

W poniedziałek wybrałem sie do lasu rozejrzeć sie za gąskami. Pierwszy z lasów sosnowych który tego dnia odwiedziłem nieco mnie rozczarował. Tym bardziej, że wchodząc do lasu na samym jego brzegu moim oczom ukazały sie dwa niezłej jak na tak późną listopadową pore jakości podgrzybki brunatne, które na dodatek okazały sie zdrowe. To rozbudziło moje nadzieje. Niestety pierwsze śliwki robaczywki, bo wnętrze tego lasu nie było dla mnie zbyt szczodre. Trafiło mi sie tam kilka siwek, dwie zielonki i kilka podgrzybków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zdegustowany takim obrotem sprawy postanowiłem zmienić las. To była dobra decyzja. Moje zbiory zasiliło bowiem ponad 20 gąsek niekształtnych, sześć zielonek i kilka ładnych zdrowych podgrzybków. Ku mojemu zdziwieniu na mojej drodze pojawiły sie również dwie kurki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Moje lasy całkowicie już opustoszały, o czym świadczyć może fakt że nie napotkałem ani jednego grzybiarza. Uwielbiam te późnojesienne grzybobrania gdzie człowiek zostaje sam na sam z naturą i bez przeszkód może rozkoszować sie jej pięknem. Wówczas każdy szelest, każdy najmniejszy podmuch wiatru, każdy nawet najcichszy śpiew ptaka, każde uderzenie nawet najmniejszej kropli jesiennego deszczu jest odbierane intensywnie przez nasze zmysły. Pełna integracja i harmonia między człowiekiem a przyrodą. Dlatego też późnojesienne grzybobrania mimo mniejszej ilości grzybów niż w trakcie sezonu, mają swój wielki niepowtarzalny urok.

Co jakiś czas z wysokości lasu dostrzegałem tylko biegających po leśnych drogach ludzi, którzy znikali mi z oczu szybciej niż sie pojawiali. Wraz z postępującą jesienią mode na grzybobrania w moich lasach najwyraźniej zastąpiła moda na leśny jogging. Ale ja tam wole po lesie chodzić niż biegać. To też forma aktywności a można zawsze przy tym jakieś grzybki dostrzec. U mnie więc moda wciąż jedna i niezmienna, moda na leśne wędrówki i grzybobrania.

Ogólnie był to mój największy jak dotąd zbiór gąsek w tym jakże suchym w moich okolicach roku. 28 siwek, 8 zielonek, troche podgrzybków brunatnych i dwie kurki to moje poniedziałkowe zbiory. Siwek trafiło mi sie nawet więcej, ale reszta była już robaczywa, zdrowych ostało sie więc blisko trzydzieści. Gąski wystarczyły na pyszną zupe i jako dodatek do ziemniaków, reszta grzybków posłużyła mi za kolacje.
Obrazek Obrazek Jak zapewne zauważyliście część zdjęć w lesie robiona była z lampą błyskową. To efekt tego, że obecnie na niebie dominują u mnie zupełnie bezużyteczne chmury. Widoczność w lesie jest z tego powodu bardzo kiepska, przez większość godzin porannych jest po prostu szaro. Nawet kiedy słońce już wzejdzie, gruba bezużyteczna warstwa chmur z których prawie w ogóle nie pada powoduje że zdjęcia wychodzą bardzo przyciemnione. Dlatego chcąc nie chcąc czasem zmuszony jestem posiłkować sie lampą błyskową. Ba, te jakże leniwe i bezużyteczne chmury spowodowały że nawet w domu zdjęcia swoich zbiorów zmuszony byłem robić z lampą, bo w mieszkaniu również było szaro.

No cóż... byle do wiosny! Mam nadzieje, że przyszły rok będzie na mojej pustyni dużo bardziej mokry i grzybowy, czyli po prostu lepszy. Bo gorzej niż w tym roku już być nie może...

Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Sensibility
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 7 listopada 2013, 15:37

Darek29 pisze:To zdjęcie zaś http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1096493-2/010c.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; jest... i tu zamilkne, a brakujące słowo podam Ci na PW :lol: A to dlatego, że nie chce Ci zaszkodzić. Kiedyś bowiem pochwaliłem w tym temacie Twoje zdjęcia podgrzybka pisząc że może zrobić furore w ankiecie dekady, a tymczasem przepadło :(
Bywa i tak, ja się tym nie przejmuję. ;)
Darek29 pisze:Gąsek topolowych to jeszcze chyba nigdy nie spotkałem. Ale Ty to wszędzie cosik wyczaisz, i w mieście i nad jeziorkiem :ok:
Topoli ci u mnie dostatek więc ta gąska ściele się tutaj gęsto. :) Zbyt urodziwa to ona nie jest, jak robię jej fotki to nadrabiam tłem :lol: :lol:

Darek29, fajnie poczytać jakieś relacje z grzybobrań. :ok: :ok:
Ta gąska sfotografowana a,la Marek Z. http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/109754 ... az+034.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; , ładnie. :ok:
Dziwne, ze jeszcze trafiają się kurki o tej porze. :beer:
Darek29 pisze: Uwielbiam te późnojesienne grzybobrania gdzie człowiek zostaje sam na sam z naturą i bez przeszkód może rozkoszować się jej pięknem. Wówczas każdy szelest, każdy najmniejszy podmuch wiatru, każdy nawet najcichszy śpiew ptaka, każde uderzenie nawet najmniejszej kropli jesiennego deszczu jest odbierane intensywnie przez nasze zmysły. Pełna integracja i harmonia między człowiekiem a przyrodą. Dlatego też późnojesienne grzybobrania mimo mniejszej ilości grzybów niż w trakcie sezonu, mają swój wielki niepowtarzalny urok.
Ładnie to ująłeś. :ok:
Darek29 pisze:gruba bezużyteczna warstwa chmur z których prawie w ogóle nie pada
No popatrz a jak Zenit pojechał tam w sprawie tego chronionego to akurat padało :lol:

Awatar użytkownika

Sensibility
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 7 listopada 2013, 16:04

W ubiegłym roku fotografowałam błyskoporka promienistego, który w końcu usechł. :(
W tym roku na tym samym drzewie ( obok starego, po którym jest ślad na 5 miniaturce) odbił nowy. Poszłam tam niedawno i mu strzeliłam kilka fotek. Rośnie tylko na jednym drzewie a w ubiegłym roku był na dwóch. :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » czwartek, 7 listopada 2013, 16:16

Sensibility pisze:No popatrz a jak Zenit pojechał tam w sprawie tego chronionego to akurat padało
A gdzie tam... To znaczy padało ale nie w Pile, tylko w Kalinie koło Piły - tam właśnie rośnie ten rzadki chroniony okaz. To kilka do kilkunastu km na południe od mojego miasta. Pisałem już o tym w temacie pogodowym. Wiesz, ja sie nie dziwie że Zenit myślał że to Piła, w końcu wpada tu raz w roku, ale ja tu mieszkam całe życie, od urodzenia i wiem, że to miejsce leży spory kawał za Piłą, w małej miejscowości Kalina.

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » czwartek, 7 listopada 2013, 18:44

Sensi, ładne stanowisko błyskoporka. Zdjęcie bardzo fajne, zwłaszcza to http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1097908-1/027_001.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :ok:
Sensibility pisze:jak robię jej fotki to nadrabiam tłem
I prawidłowo, trzeba sobie jakoś radzić :)
Sensibility pisze:Dziwne, ze jeszcze trafiają się kurki o tej porze.
To fakt, też mnie to zdziwiło i bardzo ucieszyło.
Sensibility pisze:Ładnie to ująłeś.
Dzięki.
Sensibility pisze:Ta gąska sfotografowana a,la Marek Z. http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/109754" onclick="window.open(this.href);return false; ... az+034.jpg , ładnie. :ok:
Dziwne, ze jeszcze trafiają się kurki o tej porze.
Dziękuje pięknie za miłe słowa :beer: Trudno o większy komplement niż porównanie ze zdjęciami Marka Z. Daleko mi do Niego ale ciesze sie, że Ci sie podoba. Choć przyznać musze że Twoje skojarzenia to nie przypadek, bo inspiracje do moich zdjęć staram sie czerpać m.in. ze zdjęć Marka i Twoich :) Oboje macie duże wyczucie smaku i wybornie dobieracie tło.

Awatar użytkownika

Sensibility
Kontakt:

Post autor: Sensibility » czwartek, 7 listopada 2013, 18:56

Darek29 pisze: inspiracje do moich zdjęć staram się czerpać m.in. ze zdjęć Marka i Twoich :) Oboje macie duże wyczucie smaku i wybornie dobieracie tło.
:oops: :oops: :oops:

Poszukaj w swoich zbiorach jakichś par grzybowych do mojego tematu. Na pewno w rycerzykach coś będziesz miał?

http://forum.nagrzyby.pl/viewtopic.php? ... 12#p458612" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Bobik
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1460 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » piątek, 8 listopada 2013, 14:31

Klapek, Darek29, Sensi - jakie piękne kolorowe grzybaski !! Gratulacje !! U nas niestety puchy...

Halny w beskidzkiej Szamballi…

Dzisiejszy dzień zaczął się od pięknej pogody – na niemal bezchmurnym niebie świeciło słońca, a i noc była ciepła - +9,7°C! ciśnienie powoli leciało w dół, znakiem tego należało się spodziewać wiatru i to od południa.

Wyruszyłem w góry o 09:45 i udałem się najpierw na północno-wschodni stok Cioska, a następnie na Grań, by w końcu znaleźć się pod szczytem Hyćkowej Góry, gdzie doszedłem na godzinę 11:20. Niestety, mimo tego, że mamy trzeci dzień po nowiu i w Krakowie na Kleparzu Pan Bednarz widział ogromne borowiki i kurki oraz – w mniejszej ilości - podgrzybki, a tych naszych lasach grzybów na lekarstwo. Ciekawa rzecz – na Kielecczyźnie sypnęło zdrowo grzybami (zgodnie zresztą z moimi przewidywaniami) a pod Krakowem i u nas już nie…

Tym niemniej coś się znalazło – przede wszystkim stare poćce i „mleczaki” oraz nowe gołąbki. Na Stoku Grani znalazłem duży okaz szmaciaka gałęzistego vulgo siedzunia sosnowego – na oko mającego jakiś kilogram. Wspaniały okaz „mózgu”! Cieszy mnie to, że jest ich coraz więcej, bo ludzie tego nie zbierają, ale czasami niszczą… Gatunek ten jest pod ścisłą ochroną!!! Poza tym znalazłem także 1 (słownie: jedną!!!) kurkę! No i oryginalne porosty.

No i widoki! Jesienne Beskidy są cudowne, nawet kiedy przyjdzie już ostatni miesiąc jesieni. Na szczycie Grani zaczęło wiać ciepłem od Tatr. Termometr od razu podskoczył do +16,9°C. W powietrzu zatańczyły złote liście brzóz. Nad górami pojawiły się prześwietlone słońcem chmury… Dla mnie tak właśnie powinna wyglądać mityczna kraina mędrców – legendarna, święta Szamballa!

Wygląda na to, że po ustaniu halnego zmieni się pogoda - zacznie lać i może nawet śnieżyć. Na Babiej Górze śniegu prawie nie było, ale znów ja może pobielić, jak wiatr zmieni kierunek i przejdzie chłodny front atmosferyczny. Śnieg był najpierw na 1300 m n.p.m., dwa dni temu już na 850 m, teraz może już zejść niżej…

Filmiki - http://grzybypl.blogspot.com/2013/11/ha ... balli.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8385 razy
Pochwalony: 20051 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » piątek, 8 listopada 2013, 16:59

Marek Z, klapek, Sensibility, Bobik, :ok: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Darek29, grzybki :brawo: :ok: fotki :x przekolorowane :cry: mogłeś je pozbawić nasycenia koloru i trochę pobawić się kontrastem i półcieniami ;)

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat