Grzybobranie w Paśmie Brzanki

Grzybobranie w Paśmie Brzanki
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Grzybowego – Ryglice 2021

Gmina Ryglice położona jest w południowo wschodniej części powiatu tarnowskiego . Południowa część gminy znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki. Gmina charakteryzuje się czystym wolnym od smogu powietrzem i nieskażoną przyrodą. Na terenie gminy nie ma zakładów produkcyjnych zatruwających powietrze, a gmina dba o ekologię. Mieszkańcy korzystają z projektu „Czyste powietrze”. Sukcesywnie wymieniane są stare piece tzw. kopciuchy na piece ekologiczne, powstają nowe instalacje fotowoltaiczne. Tereny gminy Ryglice są idealnym miejscem do wypoczynku i rekreacji.
Ponad 25% tych terenów stanowią kompleksy leśne. Lasy bogate są w runo leśne. Od maja do listopada można zbierać w nich wiele gatunków dorodnych grzybów. Występują tu borowiki szlachetne, sosnowe, usiatkowane, koźlarze, maślaki, podgrzybki, rydze, opieńki i wiele innych. Powszechnie wiadomym jest, że spacer po lesie jest jedna z najprzyjemniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu, a jeśli spacerowi towarzyszy udane grzybobranie przyjemność jest podwójna.
Czyste powietrze, urozmaicona rzeźba terenu, liczne szlaki piesze, rowerowe i konne oraz zabytki zachęcają coraz większą rzeszę turystów do odpoczynku w gminie Ryglice. W gminie znajduje się 22 obiekty noclegowe, które mogą zakwaterować jednocześnie 270 osób.
Prężnie działające Koła Gospodyń Wiejskich przygotowują tradycyjne potrawy regionalne. Instruktorzy nordic walking prowadzą zajęcia rekreacyjne, które są znakomitą rehabilitacją pocovidową . Znany grzyboznawca autor portalu NaGrzyby.pl Pan Wiesław Kamiński po covidzie regenerował się właśnie na terenie gminy Ryglice i jak twierdzi spacery po ryglickich lasach pomogły Mu szybko wrócić do zdrowia. Zapraszamy zatem do Gminy Ryglice. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://turystyka.ryglice.pl/ , a szczegółowe informacje co i gdzie można uzyskać pod numerem telefonu 14 6541083

Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Grzybowego.
Grzybobranie w Paśmie Brzanki - Ryglice 21

Wyświetleń: 682


Udostępnij:
  •  
  •   
  •