Gdybym pochodził, to bym coś znalazł

Gdybym pochodził, to bym coś znalazł
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Witam z lubelskiego
Obiecałem zdać relację, jednak z tym co mam to lepiej się nie pokazywać ;/.
Nie miałem dużo czasu dzisiaj, więc obskoczyłem miejscówki dość szybko.
Jadąc zaczynało być pięknie, mokre opony w rowerze sugerowały, że może będzie dobrze. Wpadłem więc pocieszony tym faktem w pierwszy fragment brzozowego lasu, nadal mokro, ale pusto. Lekko speszony zabrałem się dalej, chciałem wskoczyć do wymieszanego dębowego lasu (trudno określić co rośnie tam razem z dębami), ale stwierdziłem, że pojadę dalej. A  im dalej w las, tym na leśnych drogach ani śladu deszczu (a były ulewy) nie poddałem się i wskoczyłem w kolejne brzozy, tym razem lepiej ale nie tego oczekiwałem. Znalazłem grzyby, które pierwszy raz na oczy widziałem, więc uchwyciłem je w obiektywie.

Postanowiłem pojechać dalej, bo czas naglił. W pięknych sosnach też nic, po drodze sucho, w samym lesie też sucho.
Po drodze w końcu moim oczom ukazały się jakieś oznaki deszczu – kałuże na leśnej drodze. Wskoczyłem w kolejne brzózki, oczywiście sucho, ale coś było, nawet sporo,  więc poświęciłem jednego grzybka, aby zrobić mu zdjęcie (też nie wiem co to za jeden) .

Po drodze wskoczyłem w niezawodne miejsca na maślaki … niby sucho nie było, ale i grzyba też nie było :).
Ostatnim etapem mojej wyprawy było miejsce, gdzie od kilku lat zbieram podgrzybki, zawsze sporo ich tam czeka na mnie :).  Oczywiście tam też było sucho, mimo kałuż na drodze i też pusto … Po drodze jednak moje oko dostrzegło coś ciekawego :). Miejscówka dziwna, ciemna i strasznie to wygląda :). Nie wiem co to za drzewa, ale ponury klimat stwarzają, a jednak coś tam wyrosło (dodam, że zawsze jak jadę w moje podgrzybkowe miejsce nigdy nic tam nie było).

I to tyle, szału nie ma :), ale myślę, że gdybym pochodził to bym znalazł :). Dlatego też o ile pogoda dopisze, wyruszam ponownie do lasu, teraz tak na poważnie :).
Pozdrawiam z lubelskiego.

Agravain

Wyświetleń: 237


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz